Terminátora možná čeká velký návrat. Na nový film by měl dohlížet James Cameron

mad
24. 1. 2017 7:28
Režisér James Cameron by měl dohlížet na nový díl terminátorské série. Momentálně se hledá režisér, zatím probíhají jednání s Timem Millerem, jenž stojí za komiksovým trhákem Deadpool.
Foto: Paramount pictures

Režisér James Cameron by měl dohlížet na nový film z terminátorské série, píše server Deadline. V současnosti probíhají jednání s Timem Millerem (Deadpool), který by mohl restart série režírovat.

Cameronovi se totiž v roce 2019 vrátí autorská práva na sérii, kterou v roce 1984 odstartoval dnes již kultovní film s Arnoldem Schwarzeneggerem.

David Ellison, jehož společnost Skydance spolufinancovala snímek Terminator Genisys (2015), nyní zkoumá, kdo by mohl další terminátorský film kreativně zaštítit. Deadline dodává, že Ellison stále drží několik práv k sérii, která proslavila Arnolda Schwarzeneggera v roli kyborga T-800.

Server Empire podotýká, že po odchodu Camerona, který natočil Terminátora a Terminátora 2, se sci-fi série zhoršila.

Třetí díl z roku 2003 s podtitulem Vzpoura strojů měl stále ještě lehce nadprůměrná hodnocení. Terminator Genisys, který byl v roce 2015 restartem série, už dopadl u kritiků o poznání hůře.

Studio Paramount zrušilo plánované pokračování, připomíná server The Verge. Při rozpočtu 155 milionů dolarů však dokázal snímek celosvětově utržit přes 440 milionů dolarů, což je důkazem, že o terminátorské filmy je mezi diváky stále zájem. Zda by si v novém filmu zahrál Schwarzenegger, není známo.

Cameron v současnosti pracuje na pokračováních Avatara. Druhý díl bude mít premiéru v prosinci 2018.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Vláda USA žaluje Texas, změnou volebních obvodů podle ní diskriminuje menšiny

Americké ministerstvo spravedlnosti dnes podalo žalobu na stát Texas, který podle něj překreslením hranic volebních obvodů diskriminuje tamní latinskoamerickou a černošskou populaci. Jedná se o první žalobu, která napadá nové volební hranice po jejich nedávné změně v souvislosti s se sčítáním lidu. Právní experti očekávají, že se podobných sporů povede celá řada.

Podle americké ústavy se přiděluje počet křesel ve Sněmovně reprezentantům jednotlivým státům podle počtu jejich obyvatel. Ten se zjišťuje každých deset let sčítáním lidu. Texas kvůli nárůstu svého obyvatelstva získal loni nárok na dvě křesla navíc, a bude tak mít 38 zástupců v dolní kongresové komoře. V horní komoře, Senátu, je zastoupení států rovné, každý tam má dvě křesla.

Zvýšením nebo snížením počtu obvodů vzniká nutnost znovu nakreslit jejich hranice, což je v USA předmětem dlouholetých politických sporů. Činitelé politických stran totiž mají k dispozici velice přesné voličské mapy, jež jim umožňují zvolit tvar tak, aby v nově vzniklém obvodu získal jejich kandidát rozhodující výhodu. Proces mají často v rukou komise, které ovládá strana, jež je ve státu zrovna u moci.

Podle žaloby pochází téměř veškerý populační přírůstek v Texasu z komunit Hispánců, černochů a Asiatů, nové mapy těmto skupinám obyvatelstva však nezajišťují možnost, aby si spravedlivě zvolili svoje politické zástupce. Tím stát podle ministerstva porušil některá ustanovení zákona o občanských právech z roku 1965.

Další zprávy