Formanův Amadeus oceněný osmi Oscary se vrátí na filmové plátno s živým orchestrem a sbory

ČTK ČTK
11. 4. 2016 16:18
Film Miloše Formana Amadeus promítnou 13. listopadu v Kongresovém centru Praha za účasti Pražské komorní filharmonie a sboru Canti di Praga. Projekt, promítaný na velkém HD plátně za synchronizovaného hudebního doprovodu, bude v metropoli uveden měsíc po světové premiéře, která se uskuteční v londýnské Royal Albert Hall. V roli dirigenta se představí Ludwig Wicki, který povede orchestr i při premiéře v Royal Albert Hall. Mozartovy party bude v Praze hrát Jan Bartoš, mimo jiné žák profesora Ivana Moravce, který nahrál Mozartovu hudbu k soundtracku filmu. Film Amadeus oceněný osmi Oscary vznikl jako adaptace původní divadelní hry Petera Shaffera.
Foto: Magic Box
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy