V nové komedii s Ondřejem Sokolem narostou Nárožnému vlasy

ČTK ČTK
29. 6. 2015 10:52
Herec a režisér Ondřej Sokol se příští rok v únoru představí v novém filmu Jiřího Chlumského Dvojníci.
Ondřej Sokol
Ondřej Sokol | Foto: Hermína

Praha - Natáčení filmu Dvojníci s Ondřejem Sokolem v hlavní dvojroli je v plném proudu. Z Litoměřic, kde začalo v polovině června, se štáb režiséra Jiřího Chlumského přesunul do Prahy, řekla mluvčí tohoto projektu Dita Brančíková.

Film o záměně dvou mužů, kteří jsou si k nerozeznání podobni, podle ní přináší nejvíc práce maskérkám. Ty tak často během jednoho dne "vytvářejí" z Ondřeje Sokola střídavě podvodníka Honzu Rambouska s kotletami a rozcuchaným účesem a učitele Richarda Prospala, který je vždy pečlivě upraven a hladce oholen.

"Dost práce mají i s Petrem Nárožným, který v roli mafiána dostal po letech zase vlasy, což mu není příjemné. Své si užijí i Jakub Kohák či Milan Šteindler coby parta hejsků kolem Honzy, nebo naopak Miroslav Etzler, Jana Bernášková či Zuzana Slavíková jako kolegové z profesorského sboru Richarda," uvedla Brančíková.

Dvojníci se budou natáčet do konce července, do českých i slovenských kin mají dorazit příští rok v únoru.

Jeden z "dvojníků" Honza Rambousek je svým způsobem sympatický podvodník, který je v podsvětí ceněný jako odborník na zámky, počítače, elektroniku a auta. Je to také nenapravitelný sukničkář. Právě mu teče do bot, protože ho má v hrsti mafián Vytloukal kvůli velkým dluhům. Pokud Honza neukradne z galerie obraz Dívky v modrém, je s ním konec. Zachrání ho náhoda - do cesty se mu připlete jeho dvojník, středoškolský profesor Richard Prospal, pedant a slušňák k pohledání, což těm dvěma změní život.

Zatímco si Honza užívá v Richardově kůži doma i ve škole, Richard je pronásledován mafiány, protože mu nevěří, že není Honza. A když se jim do rukou dostane i Richardova dcera Natálka, tak mu nezbývá, než zapomenout na slušné vychování a najít způsob, jak to vyřešit - dostat nejen obraz, ale i dceru do bezpečí.

Scénář filmu Dvojníci napsal Petr Hudský, producentem je Miloslav Šmídmajer. Za kamerou je Asen Šopov, filmovou hudbu složí Ilja Cmíral.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy. Brabec to řekl novinářům.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy