Fila: Mladý Trojan si prošel peklem. V Šarlatánovi má emočně těžší roli než otec

Kamil Fila Jakub Zuzánek Kamil Fila, Jakub Zuzánek
22. 8. 2020 7:30
Ve filmu Šarlatán funguje úplně všechno, je to velmi dobrý emoční zážitek, který nedělá ostudu. Polská režisérka Agnieszka Hollandová je zárukou úspěchu, říká kritik Kamil Fila.
Zabiják Kamila Fily: Šarlatán | Video: Kamil Fila, Jakub Zuzánek

Snímek sleduje osudy českého léčitele Jana Mikoláška, který se narodil na přelomu 19. a 20. století. Velká část filmu se věnuje tomu, jak Ivan Trojan v roli Mikoláška zkoumá vzorky moči. Není to ale vůbec komické nebo trapné, Hollandové se naopak daří držet diváka v napětí.

Pozoruhodný castingový tah, kdy mladého Mikoláška ztvárňuje syn Ivana Trojana Josef, dle Fily vyšel. Devatenáctiletý herec má v jistém ohledu těžší roli než otec, s náročným úkolem se ale úspěšně vyrovnal.

Ačkoliv Šarlatán v globálním měřítku není zásadní dílo, v kontextu české kinematografie jde o výjimečný snímek, uzavírá videorecenzi Kamil Fila. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

OSN musí pohnat Čínu k odpovědnosti kvůli koronaviru, řekl Trump ve svém virtuálním projevu k valnému shromáždění

Organizace spojených národů musí pohnat Čínu k odpovědnosti za její přístup k pandemii onemocnění covid-19, řekl ve svém virtuálním projevu k Valnému shromáždění OSN americký prezident Donald Trump. Koronavirus ve svém projevu jako obvykle označil za čínský virus.

"Čínská vláda a Světová zdravotnická organizace, kterou Čína prakticky ovládá, chybně prohlašovaly, že není důkaz o přenosu z jednoho člověka na druhého," řekl Trump. "Později chybně tvrdily, že lidé bez symptomů nemoc nepřenášejí," uvedl také.

Onemocnění covid-19 se objevilo koncem minulého roku ve středočínské provincii Chu-pej, odkud se během následujících měsíců rozšířilo do celého světa. Koronavirem se podle statistik americké Univerzity Johnse Hopkinse nakazilo 31,36 milionu lidí, asi 965.640 z nich zemřelo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy