Fila: Jak vypadají mimozemšťané? Série přináší nový pohled na největší otázku lidstva

Kamil Fila Blahoslav Baťa Kamil Fila, Blahoslav Baťa
12. 12. 2020 7:30
Čtyřdílná minisérie Svět mimozemšťanů na Netflixu je ta pravá sci-fi, která se prezentuje zároveň jako dokument. Ukazuje, jak by mohly vypadat mimozemské světy, kdybychom si je namodelovali podle fyzikálních zákonitostí, říká filmový kritik Kamil Fila.
Podívejte se na videorecenzi k dokumentární minisérii Svět mimozemšťanů. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa

Ztvárnění mimozemských světů je vytvořeno počítačově. "Jde o vědecký nápad, že by takto mohly vypadat. Nicméně to dává celé smysl. Jde o velkou fantazii, která se rozvíjí donekonečna," tvrdí Fila.

 

Právě se děje

před 48 minutami

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy