Do Varů míří další filmová hvězda, Jean Reno převezme Cenu prezidenta festivalu

ČTK ČTK
Aktualizováno 29. 6. 2016 13:02
Francouzský herec Jean Reno převezme na 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Cenu prezidenta MFF KV za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii. Cenu převezme 4. července ve Velkém sále hotelu Thermal, kde bude na jeho počest uveden snímek Luca Bessona Leon. Francouzský herec, který se 30. července dožije 68 let, se proslavil hlavně spoluprací s režisérem Lucem Bessonem, s nímž natočil filmy Magická hlubina, za který byl nominován na Césara, a Brutální Nikita a Leon, za nějž získal druhou nominaci na Césara. Následně se prosadil i v hollywoodských filmech - Mission: Impossible (1996), Ronin (1998), Godzilla (1998) a Šifra mistra Leonarda (2006).
Jean Reno
Jean Reno | Foto: ČTK

Francouzský herec Jean Reno převezme na 51. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Cenu prezidenta festivalu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

"Je docela zajímavé, že Leonem jsme zahajovali 30. ročník festivalu v Karlových Varech, je to trochu nostalgie. Hraje tam (Jean Reno) spolu s Natalií Portmanovou. Krásný film, opravdu nádherný," řekl dnes prezident festivalu Jiří Bartoška. Dodal, že Reno by pravděpodobně měl také být hostem živě natáčeného pořadu Na plovárně s Markem Ebenem. Definitivně ale jeho účast ještě potvrzena není.

Reno úspěšně střídá polohy drsných mužů v akčních filmech, jako byly dva díly krimi Purpurové řeky (Les Rivieres pourpres, 2000, 2004), Říše vlků (L ́Empire des loups, 2005) či Nemilosrdní (Antigang, 2015), s komediálními rolemi - především ve filmové sérii Návštěvníci (Les Visiteurs). Za roli v prvním z filmů o rytíři, který se omylem dostane ze středověku do současnosti, získal svou třetí nominaci na Césara. V Česku se v loňském roce natáčel už třetí díl této komediální série Návštěvníci.

Kultovní thriller Leon se stal milníkem herecké kariéry Jeana Rena, jenž dokázal postavu uzavřeného zabijáka obdařit neodolatelnou svůdností.

Pořadatelé festivalu již dříve uvedli, že letošní Křišťálový globus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii převezme v Karlových Varech americký filmový a divadelní herec Willem Dafoe. Cenu prezidenta festivalu obdrží i americký scenárista, režisér a producent Charlie Kaufman.

 

Právě se děje

Další zprávy