Danny Boyle začal natáčet Trainspotting 2, v pokračování se objeví původní herecká sestava

ČTK ČTK
17. 5. 2016 13:57
Pokračování 20 let staré kultovní černé komedie Trainspotting britského režiséra Dannyho Boylea bude mít premiéru v lednu příštího roku. Vyplývá to z upoutávky, kterou zveřejnila společnost Sony Pictures. Ve filmu o partě drogově závislých z Edinburghu se opět objeví Ewan McGregor, Jonny Lee Miller, Robert Carlyle i Ewen Bremner.
Trainspotting 2 - oznamovací trailer | Video: Sony Pictures

Režisér Danny Boyle začal natáčet pokračování kultovního filmu Trainspotting.

Trailer se záběry z původního snímku uvádí, že natáčení začalo v pondělí 16. května a film přijde do kin 27. ledna 2017. Robert Carlyle se podle BBC dal už dříve slyšet, že scénář, který opět napsal John Hodge, je "absolutně fantastický" a dokonce lepší než u prvního filmu. "Jednotlivé postavy jsou přesně tam, kde byste je chtěli mít," dodal Carlyle alias Begbie.

Režisér Boyle loni v září uvedl, že zápletka si sice vypůjčí některé prvky z knižního pokračování Trainspottingu nazvaného Porno, ale Hodgeův scénář je prý původní.

Trainspotting z roku 1996 uzavírá první desítku žebříčku nejlepších filmů Britského filmového institutu a v roce 2004 byl v anketě zvolen nejlepším skotským filmem všech dob.

 

Právě se děje

Další zprávy