Foto: Radost tvůrců Báby z ledu i ostrá politická prohlášení. Takové byly filmové ceny Český lev

Herci z filmu Bába v ledu s režisérem Bohdanem Slámou (uprostřed).
Ještě před zahájením přímého přenosu z Rudolfina, kde se v sobotu večer rozdávaly filmové ceny Český lev, přečetl režisér Svěrák na jevišti text nazvaný Pět vět na obranu České televize.
K Janu Svěrákovi se ve své děkovné řeči přidala i režisérka Olga Sommerová poté, co získala Českého lva za filmový dokument Červená.
Simona Rybáková byla oceněná za kostýmy k historickému snímku Milada.
Českého lva za vedlejší roli převzal Oldřich Kaiser za snímek Po strništi bos.
Foto: ČTK
Kultura ČTK Kultura, ČTK
10. 3. 2018 22:42
Jubilejní 25. ročník filmových cen cen České filmové a televizní akademie (ČFTA) Český lev ovládl snímek Bába z ledu režiséra Bohdana Slámy. Rodinný film proměnil nominace hned v šesti kategoriích. Kromě ocenění za nejlepší film získal také sošku za nejlepší režii, mužský i ženský herecký výkon v hlavní roli, nejlepší scénář a nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Zdroj: ČTK
Další zprávy