Cannes zakončí thriller Zulu s Bloomem a Whitakerem

Kultura Kultura
16. 4. 2013 12:55
Orlando Bloom a Forrest Whitaker hrají vyšetřovatele ve filmu Jérôma Sallea
Bloom a Whitaker v hlavních rolích
Bloom a Whitaker v hlavních rolích | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Filmový festival v Cannes zakončí politický thriller Zulu. Jde o první anglicky mluvený film francouzského režiséra Jérôma Sallea (Hledejte Anthonyho).

V hlavních rolí diváci uvidí Foresta Whitakera (Street Kings, Konečná) a Orlanda Blooma (Piráti z Karibiku, Tři mušketýři). Snímek je zasazen do Jihoafrické republiky v době po apartheidu. Oba herci ztvární policejní vyšetřovatele. Film by měl být částečně noir, ale také sociální sondou. Příběh vychází ze stejnojmenné knižní předlohy, jejíž autorem je Caryl Férey.

Šestašedesátý festival se v Cannes uskuteční od 15. do 26. května. Prezidentem poroty bude Steven Spielberg. Přehlídku zahájí Velký Gatsby režiséra Baze Luhrmanna. Úvodní a závěrečný ceremoniál bude moderovat francouzská herečka Audrey Tautou (Šifra mistra Leonarda, Něžnost).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy