E.T., Heydrich i uprchlíci. Patnáct filmů, které musíte vidět na festivalu v Karlových Varech

Tomáš Stejskal Martin Svoboda Kultura Tomáš Stejskal, Martin Svoboda, Kultura
29. 6. 2016 8:31
Filmoví publicisté Martin Svoboda a Tomáš Stejskal vybrali nejzajímavější snímky 51. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Neonový býk

Honáci, rodeo, transporty býků z místa na místo, chov vzácných koní – kolem těchto činností se pohybují hrdinové filmu a jejich příběhy se složitě proplétají. Nejde vždy jen o drsné muže, kovboj Iremar se touží stát krejčím a šít módní šaty pro ženy... Barvitý film plný temperamentu a erotického jiskření získal ceny na festivalech v Benátkách, Torontu a Varšavě.

Martin Svoboda: „Drama z prostředí býčího rodea, mezinárodní koprodukce v čele s Brazílií budí doposud v divácích světových festivalů nadšení. Snad se tedy nemine ani s námi ve Varech.“

Tomáš Stejskal: „Další brazilské překvapení, tentokrát z festivalu v Benátkách. Detailní vhled do nomádského vesmíru kovbojů, rodea, fyzického humoru a explicitní erotiky. Jízda na hřbetu býka mezi realismem a poezií, kterou dle kritiků z vlivného amerického internetového časopisu IndieWire nelze nikam zařadit.“

Čas a místo projekce:

  • 3. 7. 21:30 Kino Čas
  • 6. 7. 16:00 Kongresový sál
  • 9. 7. 18:30 Kino Čas
 

Právě se děje

před 19 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 20 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy