E.T., Heydrich i uprchlíci. Patnáct filmů, které musíte vidět na festivalu v Karlových Varech

Tomáš Stejskal Martin Svoboda Kultura Tomáš Stejskal, Martin Svoboda, Kultura
29. 6. 2016 8:31
Filmoví publicisté Martin Svoboda a Tomáš Stejskal vybrali nejzajímavější snímky 51. ročníku mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.
Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Toni Erdmann

„Myslela jsem, že točím drama, ale nakonec se to prodává jako komedie,“ komentovala autorka nečekaně velký úspěch svého filmu u kritiky i u publika. Příběh svérázných pokusů otce obnovit kontakt s dcerou sklízel v Cannes často potlesk během promítání, ale porota zůstala chladná.

Tomáš Stejskal: „Překvapení letošních Cannes. Skvěle vyprávěné německé komediální drama, v němž hrají hlavní roli nejen falešné zuby či bulharský „Yetti“ na večírku, který se nečekaně rozjede úplně „do naha“, ale především precizní průzkum bolestivého terénu vztahu mezi otcem a dcerou.“

Martin Svoboda: „Režisérka Maren Ade, zdá se, půlku diváků naštvala, půlku nadchla k standing ovation. Není nic lepšího. Prý točila drama, ale vyšla jí z toho komedie. Tak uvidíme, jak tohle pátrání po štěstí hrdinky v krizi dopadne.“

Čas a místo projekce:

  • 3. 7. 09:00 Kino Čas
  • 6. 7. 10:00 Velký sál
  • 9. 7. 15:00 Karlovarské městské divadlo
 

Právě se děje

před 29 minutami

Temelín odstavil po bouři II. blok, proti plánu o týden dřív

Jaderná elektrárna Temelín odstavila v noci na dnešek kvůli následkům bouře II. blok. Spadly stožáry, jež patří firmě ČEPS, která zajišťuje provoz přenosové soustavy. Dvouměsíční odstávka bloku tak začala proti plánu o týden dřív. Ve čtvrtek to řekl temelínský mluvčí Marek Sviták. Po nočních bouřkách je v kraji kvůli poruchám na linkách vysokého napětí bez elektřiny 10 000 domácností, jimž dodává energii E.ON.

před 30 minutami

Náměstek ministra zdravotnictví Vajdák na vlastní žádost končí

Politický náměstek ministra zdravotnictví Vlastimil Vajdák na vlastní žádost končí ke konci červnu ve funkci, vrátí se na post ředitele Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně, uvedl ve čtvrtek Deník N. S ministerstvem bude dál spolupracovat na projektu Českého onkologického institutu, který prosazuje premiér Andrej Babiš (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy