Emma Stoneová vévodí žebříčku nejlépe vydělávajících hereček. Pomohl jí muzikál La La Land

Forbes
17. 8. 2017 9:50
Hlavní role Mii v romantickém muzikálu La La Land režiséra Damiena Chazellea vynesla herečce Emmě Stoneové první místo na žebříčku nejlépe vydělávajících hereček se zhruba 598 miliony korun. Žebříček tradičně sestavil časopis Forbes a v úvahu bral výdělky z filmových a televizních rolí i z reklam mezi 1. červnem 2016 a 2017.
Emma Stoneová. | Video: Aktuálně.cz

Nejnovější žebříček nejlépe vydělávajících hereček, který každoročně dává dohromady časopis Forbes, ovládla Emma Stoneová. Role v oscarovém muzikálu La La Land jí dopomohla k ročnímu výdělku 26 milionů dolarů (asi 598 milionů korun). Více si během období mezi 1. červnem 2016 a 2017 nikdy nevydělala.

Na druhém místě skončila někdejší hvězda seriálu Přátelé Jennifer Anistonová s 25,5 miliony dolarů. K umístění jí pomohla role ve válečném dramatu The Yellow Birds, ale hlavně účinkování v reklamách na leteckou společnost, nápoje a šampon.

Bývalá vedoucí žena tohoto žebříčku a hvězda Hunger Games Jennifer Lawrenceová si za uplynulých 12 měsíců vydělala na třetím místě 24 milionů dolarů. Peníze jí tentokrát přinesl thriller matka!, dobrodružný film Red Sparrow a reklama na parfémy.

Prvních deset nejlépe vydělávajících hereček letošního žebříčku si dohromady přišlo na více než 172 milionů dolarů.

10 nejlépe vydělávajících hereček

1. Emma Stoneová: 26 milionů dolarů
2. Jennifer Anistonová: 25,5
3. Jennifer Lawrenceová: 24
4. Melissa McCarthyová: 18
5. Mila Kunisová: 15,5
6.-7. Emma Watsonová a Charlize Theronová:14
8.-9. Cate Blanchettová a Julia Robertsová: 12
10: Amy Adamsová: 11,5

Celé to vypadá jako zkouška na muzikál. Sledujte recenzi Kamila Fily na snímek La La Land:

Snímek La La Land vsází na to, že se bude líbit holkám a že je moderní. Celé to spíše ale vypadá jako zkouška na muzikál, tvrdí kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 7 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna. Senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků odmítla

Zdroj: ČTK
před 25 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Koronavirus urychlil odchod amerických vojáků z Afghánistánu

Pandemie nemoci covid-19 uspíšila stahování amerických vojáků z Afghánistánu. Na základě dohody s afghánským radikálním hnutím Tálibán se Spojené státy zavázaly snížit do poloviny července počet svých vojáků v této asijské zemi na 8600, tohoto stavu ale USA již takřka dosáhly a splní ho počátkem června. Ve středu to s odvoláním na představitele NATO a USA napsala agentura Reuters.

"Z důvodů covidu-19 postupujeme s plánovaným stahování rychleji, než se předpokládalo," citovala Reuters jednoho z nejmenovaných činitelů. Další pak dodal, že USA upřednostňují odchod personálu, který není považován za nezbytný, a také těch vojenských příslušníků, kteří jsou vnímáni jako virem ohrožená skupina.

Zdroj: ČTK
Další zprávy