Fotky z Oscarů: Dojatý Affleck, stužky proti Trumpovi a zmatky při vyhlašování nejlepšího filmu

Fotky z Oscarů: Dojatý Affleck, stužky proti Trumpovi a zmatky při vyhlašování nejlepšího filmu
Herečka Viola Davisová s Oscarem za nejlepší výkon ve vedlejší roli (Fences).
Casey Affleck se právě dozvěděl, že získal Oscara za drama Místo u moře.
Neskrýval dojetí.
Mahershala Ali s Oscarem za nejlepší výkon ve vedlejší roli (Moonlight). Ztvárnil roli drogového dealera a náhradního otce dospívajícího černošského chlapce s homosexuální orientací.
Foto: Reuters
ČTK Kultura ČTK, Kultura
27. 2. 2017 8:12
Oscara za nejlepší film si odnesl film Moonlight režiséra Barryho Jenkinse. Nejvíce zlatých sošek během slavnostního ceremoniálu v Los Angeles posbíral ale romantický muzikál La La Land. Celkem si jich na konto připsal šest. Podívejte se na nejzajímavější momenty z nočního předávání.
 

Právě se děje

teď

Evropská komise chce investovat do obnovy unijních ekonomik 750 miliard eur

Evropská komise chce do obnovy unijních ekonomik zasažených koronavirovou krizí dát 750 miliard eur (20 bilionů Kč), jež si chce vypůjčit. Půl bilionu eur budou přímé platby, 250 miliard bude ve formě úvěrů.

Zdroj: ČTK
před 16 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy