William Shakespeare si vyjde pod širé nebe i na ústeckém festivalu Divadelní zahrada

Hana Slívová Hana Slívová
9. 8. 2017 14:51
Druhý ročník festivalu Divadelní zahrada opět představí hry Williama Shakespeara v podání ústeckého Činoherního studia. Oproti loňskému roku přibude třetí díl mocenské ságy Jindřich VI. Místo dětského představení Dětí z Bullerbynu se pak bude hrát Ronja, dcera loupežníka.
Takto to vypadalo loni na Divadelní zahradě v Ústí nad Labem.
Takto to vypadalo loni na Divadelní zahradě v Ústí nad Labem. | Foto: Tereza Vlasáková

Komu letos nesedla nabídka Shakespearovských slavností v Praze, ten může vyzkoušet konkurenci - ústeckou Divadelní zahradu, která se bude konat 21. až 27. srpna. 

Program Divadelní zahrady

  • 21. srpna - William Shakespeare: Zkrocení zlé ženy (20:00)
  • 22. srpna - William Shakespeare: Jindřich VI. - 1. díl (20:00)
  • 23. srpna - William Shakespeare: Jindřich VI. - 2. díl (20:00)
  • 24. srpna - William Shakespeare: Jindřich VI. - 3. díl (20:00)
  • 25. srpna - Astrid Lindgrenová: Ronja, dcera loupežníka (17:00)
  • 27. srpna - William Shakespeare: Dva páni z Verony (17:00)

Tamní Činoherní studio odehraje pod širým nebem všechny hry Williama Shakespera v překladu Martina Hilského, které má na repertoáru: tři díly mocenské ságy Jindřich VI., Zkrocení zlé ženy a veselohru Dva páni z Verony. Tu Činoherák uvede v derniéře. Pro nejmenší diváky pak rozehraje poprvé venku pohádkový příběh Ronja, dcera loupežníka.

Festival se koná podruhé a hostí ho romantické zahrady Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem.

Zahrada náleží k Wolfrumově vile, pseudogotické stavbě patřící do roku 1945 továrníku Wolfrumovi a jeho rodině. Vilu i s pozemkem po válce zabral stát a od té doby v ní sídlí pobočka redakce rozhlasu, která festival spolupořádá.

Trailer k představení Jindřich VI. - 3. díl | Video: YouTube / Činoherní studio Ústí nad Labem
 

Právě se děje

před 12 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 29 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy