Od 8. června mohou divadla či kina hrát pro 500 lidí bez rozestupů v hledišti

ČTK ČTK
1. 6. 2020 19:04
V další vlně uvolňování pravidel přijatých kvůli pandemii koronaviru dnes vláda rozhodla, že od 8. června se budou moci konat akce pro maximálně 500 osob. Divadla, kina či koncertní sály mohou zrušit rozestupy v hledištích.
Na snímku je interiér berlínského divadla Berliner Ensemble uzpůsobený tak, aby splňoval tamní nařízení týkající se rozestupů v hledišti.
Na snímku je interiér berlínského divadla Berliner Ensemble uzpůsobený tak, aby splňoval tamní nařízení týkající se rozestupů v hledišti. | Foto: ČTK/AP

Od půlky března, kdy česká vláda začala přijímat opatření proti koronaviru, byl provoz koncertních sálů, kin, hudebních klubů či divadel utlumený. V posledních týdnech již sice opět mohou hrát, doteď ale musely nechávat neobsazované celé řady a rozestupy mezi diváky. Toto omezení k příštímu pondělí 8. června přestane platit.

Změnu po pondělním jednání kabinetu představil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch za ANO.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

V domově důchodců v Unhošti hořelo, hasiči evakuovali přes 100 lidí

Hasiči v sobotu v podvečer vyjížděli k požáru v areálu domova důchodců v Unhošti na Kladensku. Hořelo v prostorách, kde je kadeřnictví. Hasiči z budovy evakuovali přes 100 lidí - 87 seniorů a 16 zaměstnanců. Nikdo nebyl zraněn, pouze jedné ženě se udělalo nevolno a skončila v péči záchranářů. Po uhašení požáru a odvětrání se klienti i personál mohli do domova vrátit, řekl ČTK mluvčí krajských hasičů Jaroslav Gabriel.

Událost byla hlášena kolem 17:15. Oheň podle mluvčího zcela zachvátil kadeřnictví, které je součástí areálu. "Požár se nerozšířil, ale byly zakouřené chodby. Kvůli tomu byla nutná evakuace," uvedl Gabriel.

Domov je v centru města, kvůli zásahu byla zastavena doprava. Po necelé půlhodině se hasičům podařilo dostat plameny pod kontrolu a po 18:45 oheň zcela uhasili. Ve 20:00 zásah ukončili, na místě zůstali jen vyšetřovatelé. Co bylo příčinou požáru, zatím není známo.

Další zprávy