Temný rytíř povstane v Praze ve středu o půlnoci

Kultura ČTK Kultura, ČTK
23. 7. 2012 15:29
Kostýmy povoleny, bezpečnostní opatření se chystají
Foto: Reuters

Praha - Někteří diváci půjdou na speciální půlnoční projekci filmové novinky Temný rytíř povstal v maskách postav z populární série o Batmanovi. Převleky netopýřího muže a dalších protagonistů snímku jsou na podobných akcích zvykem. Divákům ve vstupu do kina v maskách nebude nikdo bránit, přestože minulý týden střelec skrývající svou tvář za plynovou masku zastřelil v americkém Denveru několik lidí. Určitá bezpečnostní opatření ale pořadatelé akce přichystají.

Střelba v kině při americké premiéře pokračování série filmů s Batmanem si vyžádala 12 obětí. Střelec James Holmes vraždy spáchal v neprůstřelné vestě a s plynovou maskou. Ze 30 zraněných, kteří zůstali hospitalizováni, je pět nadále v kritickém stavu. Mnoho řetězců kin v Americe zpřísňuje bezpečnostní opatření. Zakazuje masky, dětské zbraně a velké tašky. Například AMC Theatres zakáže masky zakrývající obličej nebo dětské zbraně. V Biu Oko se v souvislosti s plánovanou premiérou nic podobného nechystá.

"Určitá bezpečnostní opatření, jejichž charakter nebudeme prozrazovat, děláme při každé premiéře," uvedl ředitel kina David Beránek. Dodal, že při středeční akci počítají s komiksovým převlekem některých návštěvníků i prodejem reklamních předmětů.

Na půlnočních představeních jsou filmové kostýmy běžné. Organizátoři akce v Biu Oko na Facebooku slíbili, že nositele nejlepších masek ocení. Odměnou kreativním návštěvníkům kina budou plakáty k filmu nebo slavný komiks Franka Millera Návrat Temného rytíře, který před lety přinesl do batmanovské série temné tóny a hlubší psychologii postav. Návštěvníky čekají také placky s logem netopýřího muže a zvláštní výtisk novin Gotham News. Organizátoři slibují i zatím utajované překvapení.

Filmoví fanoušci na půlnoční premiéry docházejí v kostýmech pravidelně. Na filmy ze série Hvězdných válek si přinášeli světelné meče. Na Batmana se někteří údajně chystají s maketami zbraní, vyplývá z diskusí na sociálních sítích.

"Nějaké případné pietní akce, jaké se vzhledem k masakru ve Spojených státech konají ve světě, jsou na zvážení distributora filmu," dodal Beránek. Do tuzemských kin film uvede distribuční společnost Warner Bros. 26. července.

Speciální půlnoční premiéra amerického filmu Temný rytíř povstal se uskuteční v pražském Biu Oko 25. července od 23:00.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Poslední debatu kandidátů na kancléře SRN provázely spory o sociální témata

Spory o sociální témata, ochranu klimatu a také budoucí německou vládu provázely třetí televizní debatu kancléřských kandidátů konzervativní unie CDU/CSU Armina Lascheta, sociální demokracie SPD Olafa Scholze a Zelených Annaleny Baerbockové. Dnešní společné vystoupení trojice kandidátů bylo před nadcházejícími parlamentními volbami poslední. Vybírat nové složení Spolkového sněmu budou Němci za týden, tedy v neděli 26. září.

Další zprávy