Temný rytíř povstane v Praze ve středu o půlnoci

Kultura ČTK Kultura, ČTK
23. 7. 2012 15:29
Kostýmy povoleny, bezpečnostní opatření se chystají
Foto: Reuters

Praha - Někteří diváci půjdou na speciální půlnoční projekci filmové novinky Temný rytíř povstal v maskách postav z populární série o Batmanovi. Převleky netopýřího muže a dalších protagonistů snímku jsou na podobných akcích zvykem. Divákům ve vstupu do kina v maskách nebude nikdo bránit, přestože minulý týden střelec skrývající svou tvář za plynovou masku zastřelil v americkém Denveru několik lidí. Určitá bezpečnostní opatření ale pořadatelé akce přichystají.

Střelba v kině při americké premiéře pokračování série filmů s Batmanem si vyžádala 12 obětí. Střelec James Holmes vraždy spáchal v neprůstřelné vestě a s plynovou maskou. Ze 30 zraněných, kteří zůstali hospitalizováni, je pět nadále v kritickém stavu. Mnoho řetězců kin v Americe zpřísňuje bezpečnostní opatření. Zakazuje masky, dětské zbraně a velké tašky. Například AMC Theatres zakáže masky zakrývající obličej nebo dětské zbraně. V Biu Oko se v souvislosti s plánovanou premiérou nic podobného nechystá.

"Určitá bezpečnostní opatření, jejichž charakter nebudeme prozrazovat, děláme při každé premiéře," uvedl ředitel kina David Beránek. Dodal, že při středeční akci počítají s komiksovým převlekem některých návštěvníků i prodejem reklamních předmětů.

Na půlnočních představeních jsou filmové kostýmy běžné. Organizátoři akce v Biu Oko na Facebooku slíbili, že nositele nejlepších masek ocení. Odměnou kreativním návštěvníkům kina budou plakáty k filmu nebo slavný komiks Franka Millera Návrat Temného rytíře, který před lety přinesl do batmanovské série temné tóny a hlubší psychologii postav. Návštěvníky čekají také placky s logem netopýřího muže a zvláštní výtisk novin Gotham News. Organizátoři slibují i zatím utajované překvapení.

Filmoví fanoušci na půlnoční premiéry docházejí v kostýmech pravidelně. Na filmy ze série Hvězdných válek si přinášeli světelné meče. Na Batmana se někteří údajně chystají s maketami zbraní, vyplývá z diskusí na sociálních sítích.

"Nějaké případné pietní akce, jaké se vzhledem k masakru ve Spojených státech konají ve světě, jsou na zvážení distributora filmu," dodal Beránek. Do tuzemských kin film uvede distribuční společnost Warner Bros. 26. července.

Speciální půlnoční premiéra amerického filmu Temný rytíř povstal se uskuteční v pražském Biu Oko 25. července od 23:00.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy