Spielberg, Bigelow i Affleck mají nominace před Oscary

Kultura ČTK Kultura, ČTK
8. 1. 2013 23:20
Sdružení amerických režisérů ohlásilo nominace
Ben Affleck
Ben Affleck | Foto: Reuters

Los Angeles - Filmaři Steven Spielberg, Kathryn Bigelow, Ben Affleck, Tom Hooper a Ang Lee byli navrženi na cenu Sdružení amerických režisérů (DGA). Ocenění této profesní organizace bývá důležitým ukazatelem před Oscary.

Affleck byl nominován za thriller Argo situovaný do krize kolem amerických rukojmích v Íránu. Držitelka Oscara za rok 2010 Bigelowová je navržena za snímek o pronásledování Usámy bin Ládina Zero Dark Thirty, Spielberg za životopisný film Lincoln, Lee za 3D příběh Pí a jeho život a Brit Hooper za filmovou verzi muzikálu Bídníci.

Vítěz ceny DGA bude oznámen tři týdny před vyhlášením Oscarů, tedy 2. února. Během slavnostní ceremonie dostane Miloš Forman cenu DGA za celoživotní dílo.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 42 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy