Spielbergův Lincoln má nejvíc nominací na Zlaté glóby

ČTK ČTK
13. 12. 2012 15:48
Lincolna v nominacích následují Argo a Nespoutaný Django
Foto: Aktuálně.cz

Los Angeles - Největší počet sedmi nominací na filmové ceny Zlatý glóbus dostal dnes film Lincoln o slavném americkém prezidentovi Abrahamu Lincolnovi. Po pěti nominacích získaly thriller o amerických rukojmích v Íránu Argo a otrokářské drama Nespoutaný Django.

Lincoln přinesl nominaci režisérovi Stevenu Spielbergovi, představiteli hlavní role Danielu Day-Lewisovi a jeho hereckým kolegům Sally Fieldové a Tommymu Lee Jonesovi.

Kromě Lincolna, Arga a Nespoutaného Djanga byly na nejlepší filmové drama navrženy snímky Pí a jeho život a thriller o pronásledování Usámy bin Ládina Zero Dark Thirty.

V kategorii nejlepší muzikál nebo komedie získaly nominace britská komedie o důchodcích v Indii Báječný hotel Marigold, filmové zpracování muzikálu Bídníci, film Wese Andersona o první lásce Až vyjde měsíc, britská romance Lov lososů v Jemenu a romantická komedie o lásce mladé vdovy a depresivního muže Silver Linings Playbook.

Zlaté glóby, které udělují zahraniční novináři v Hollywoodu, jsou považovány za druhé nejdůležitější filmové ceny po Oscarech a za důležitý ukazatel oscarových favoritů.

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy