Shining se vydá do minulosti i budoucnosti

Kultura
31. 7. 2012 9:52
Kultovní horor získá prequel, King píše pokračování
Foto: Warner Bros.

Los Angeles - Warner Bros mají v plánu uvést prequel kultovního filmu Osvícení (Shining, 1980), natočeného podle stejnojmenné novely Stephena Kinga. Mistr hororu zároveň píše i pokračování jednoho ze svých nejslavnějších titulů.

Podle Los Angeles Times navázalo studio Warner Bros spolupráci s Laetou Kalogridis, Bradleym Fischerem a Jamesem Vanderbiltem na projektu, který má osvětlit události, jež předcházely ději filmu od Stanleyho Kubricka.

To, že Stephen King píše pokračování Osvícení, prý s možným natočením prequelu nesouvisí. Autor se chce v druhé části zaměřit na život Dannyho Torrance, nyní již dospělého syna Jacka Torrance, který je hrdinou původního příběhu.

King je známý tím, že si Kubrickův film nikdy neoblíbil a preferuje spíš pozdější televizní minisérii z roku 1997. Přesto se právě Kubrickovo Osvícení zařadilo mezi hororovou klasiku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaké budou filmové novinky?

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 4 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy