Shining se vydá do minulosti i budoucnosti

Kultura Kultura
31. 7. 2012 9:52
Kultovní horor získá prequel, King píše pokračování
Foto: Warner Bros.

Los Angeles - Warner Bros mají v plánu uvést prequel kultovního filmu Osvícení (Shining, 1980), natočeného podle stejnojmenné novely Stephena Kinga. Mistr hororu zároveň píše i pokračování jednoho ze svých nejslavnějších titulů.

Podle Los Angeles Times navázalo studio Warner Bros spolupráci s Laetou Kalogridis, Bradleym Fischerem a Jamesem Vanderbiltem na projektu, který má osvětlit události, jež předcházely ději filmu od Stanleyho Kubricka.

To, že Stephen King píše pokračování Osvícení, prý s možným natočením prequelu nesouvisí. Autor se chce v druhé části zaměřit na život Dannyho Torrance, nyní již dospělého syna Jacka Torrance, který je hrdinou původního příběhu.

King je známý tím, že si Kubrickův film nikdy neoblíbil a preferuje spíš pozdější televizní minisérii z roku 1997. Přesto se právě Kubrickovo Osvícení zařadilo mezi hororovou klasiku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jaké budou filmové novinky?

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy