Refused dorazí do Prahy. Zřejmě naposledy

Kultura Kultura
8. 8. 2012 10:56
Po zrušeném vystoupení na Rock for People přichází kompenzace

Praha - Nejprve zmeškaný let na Rock for People a následně rozmetání šancí na opožděné vystoupení kvůli silné bouři, taková byla nešťastná epizoda post-hardcorové kapely Refused na jedno z největších českých festivalů. Letos vzkříšení inovátoři žánru však dostávají další šanci a vystoupí 30. září v pražském Lucerna Music Baru.

„Sami muzikanti vyšli vstříc a umožnili stanovit velmi nízké vstupné. Fanoušci, kteří se budou moci u vstupu do klubu prokázat celofestivalovým náramkem Rock for People 2012 nebo jednodenní páskou na 5. července, uvidí Refused v Praze za 185 korun," potvrdil za pořadatele Jiří Hlinka. Vstupné pro ostatní, kteří se festivalu nezúčastnili, bude 370 korun.

Pravděpodobně také půjde o jednu z vůbec posledních možností vidět Refused živě. Po odehrání aktuální koncertní šňůry se totiž jednotliví členové hodlají vrátit ke svým civilním povoláním a nadále budou vystupovat jen příležitostně.

Existence původních Refused trvala pouhých šest let, od roku 1992 do roku 1998, ovšem i za relativně krátkou dobu si kapela vydobyla status jedné z nejprogresivnějších v žánru. Jako jedni z prvních na přímočarý harcore základ začali roubovat elektroniku, čímž tehdy jinak konzervativnímu žánru dali možnost dále se vyvíjet.

Spolu s Fugazi, Glassjaw, Drive Like Jehu, Unwound, Jawbox nebo At The Drive-In jsou považováni za základní kameny post-hardcoreového žánru.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Biker Stošek si na ME v maratonu vyjel bronz

Martin Stošek získal bronzovou medaili na mistrovství Evropy v maratonu horských kol ve švýcarském Evoléne. V závodu na 78 km s převýšením 3900 metrů ho porazili jen Němec Andreas Seewald a Ital Samuele Porro, který skončil druhý na třetím šampionátu za sebou.

Stošek výrazně vylepšil 18. příčku z roku 2019 a navázal na pět let starý bronz Kristiána Hynka, který dnes dojel v 41 letech sedmý. Na vítězného Seewalda ztratil Stošek téměř osm minut, za Porrem zaostal o čtyři minuty.

Závod žen na 70 km vyhrála Španělka Natalia Fischerová.

Příští rok se maratonský evropský šampionát uskuteční v Jablonném v Podještědí, kam se vrátí po deseti letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy