Refused dorazí do Prahy. Zřejmě naposledy

Kultura Kultura
8. 8. 2012 10:56
Po zrušeném vystoupení na Rock for People přichází kompenzace

Praha - Nejprve zmeškaný let na Rock for People a následně rozmetání šancí na opožděné vystoupení kvůli silné bouři, taková byla nešťastná epizoda post-hardcorové kapely Refused na jedno z největších českých festivalů. Letos vzkříšení inovátoři žánru však dostávají další šanci a vystoupí 30. září v pražském Lucerna Music Baru.

„Sami muzikanti vyšli vstříc a umožnili stanovit velmi nízké vstupné. Fanoušci, kteří se budou moci u vstupu do klubu prokázat celofestivalovým náramkem Rock for People 2012 nebo jednodenní páskou na 5. července, uvidí Refused v Praze za 185 korun," potvrdil za pořadatele Jiří Hlinka. Vstupné pro ostatní, kteří se festivalu nezúčastnili, bude 370 korun.

Pravděpodobně také půjde o jednu z vůbec posledních možností vidět Refused živě. Po odehrání aktuální koncertní šňůry se totiž jednotliví členové hodlají vrátit ke svým civilním povoláním a nadále budou vystupovat jen příležitostně.

Existence původních Refused trvala pouhých šest let, od roku 1992 do roku 1998, ovšem i za relativně krátkou dobu si kapela vydobyla status jedné z nejprogresivnějších v žánru. Jako jedni z prvních na přímočarý harcore základ začali roubovat elektroniku, čímž tehdy jinak konzervativnímu žánru dali možnost dále se vyvíjet.

Spolu s Fugazi, Glassjaw, Drive Like Jehu, Unwound, Jawbox nebo At The Drive-In jsou považováni za základní kameny post-hardcoreového žánru.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Pomohu republikánům příští rok vyhrát volby do Kongresu, přislíbil Trump

Bývalý americký prezident Donald Trump chce pomoci republikánům ve volbách do Kongresu v roce 2022. Řekl to v sobotním projevu k dárcům Celostátního výboru Republikánské strany (RNC). Zároveň však ostře zkritizoval lídra republikánské menšiny v Senátu Mitche McConnella a poznamenal, že je stále zklamaný z přístupu svého někdejšího viceprezidenta Mikea Pence. Informovala o tom agentura Reuters.

Trump k dárcům ve floridském Palm Beach promluvil na večeři ve svém letovisku Mar-a-Lago. Podle Reuters dal najevo, že jej stále trápí, že není prezidentem, přestože ho ve volbách 3. listopadu porazil demokrat Joe Biden, který je nynějším šéfem Bílého domu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy