Muzikál podle filmu Once má sedm nominací na cenu kritiků

ČTK ČTK
23. 4. 2012 20:11
Once soupeří s muzikálem, v němž hraje hlavní roli Matthew Broderick
Foto: Aktuálně.cz

New York - Broadwayský muzikál Once, inspirovaný stejnojmenným filmem s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou, získal sedm nominací na ocenění kritiků, kteří píšou o dění v divadle v New Yorku pro média působící mimo toto město.

Čtěte také:
Muzikál podle filmu Once je neodolatelný, píší noviny

Once, který měl po svém březnovém uvedení skvělé recenze, má nominaci v kategorii vynikající nový broadwayský muzikál, John Tiffany byl navržen na nejlepšího režiséra. Cristin Miliotiová i Steve Kazee, kteří na jevišti představují dvě hlavní postavy, irského pouličního muzikanta a prodavačku květin, mají nominaci na cenu kritiků za nejlepšího herce a herečku.

Nejvíce, devět nominací, si připsal muzikál Nice Work If You Can Get It s Matthewem Broderickem v hlavní roli.

Jména vítězů v jednotlivých kategoriích budou známá 14. května.

 

 

Právě se děje

před 13 minutami

Prováděcí zákon k brexitové dohodě prošel první zkouškou v britské Dolní sněmovně

Britští poslanci posunuli prováděcí zákon k brexitové dohodě do další fáze legislativního procesu. Návrh prošel první zkouškou v dolní komoře britského parlamentu, když jej po druhém čtení podpořilo 329 zákonodárců, zatímco proti bylo jen 299. Britská média úvodní vítězství vlády očekávala, kabinet premiéra Borise Johnsona ale dnes potřebuje prosadit ještě kontroverzní harmonogram dalšího projednávání ratifikačního zákona.

Zdroj: ČTK
Další zprávy