Muzikál podle filmu Once má sedm nominací na cenu kritiků

ČTK ČTK
23. 4. 2012 20:11
Once soupeří s muzikálem, v němž hraje hlavní roli Matthew Broderick
Foto: Aktuálně.cz

New York - Broadwayský muzikál Once, inspirovaný stejnojmenným filmem s Glenem Hansardem a Markétou Irglovou, získal sedm nominací na ocenění kritiků, kteří píšou o dění v divadle v New Yorku pro média působící mimo toto město.

Čtěte také:
Muzikál podle filmu Once je neodolatelný, píší noviny

Once, který měl po svém březnovém uvedení skvělé recenze, má nominaci v kategorii vynikající nový broadwayský muzikál, John Tiffany byl navržen na nejlepšího režiséra. Cristin Miliotiová i Steve Kazee, kteří na jevišti představují dvě hlavní postavy, irského pouličního muzikanta a prodavačku květin, mají nominaci na cenu kritiků za nejlepšího herce a herečku.

Nejvíce, devět nominací, si připsal muzikál Nice Work If You Can Get It s Matthewem Broderickem v hlavní roli.

Jména vítězů v jednotlivých kategoriích budou známá 14. května.

 

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy