Muži jsou z Marsu, Reese Witherspoon z Venuše

Kultura Kultura
24. 6. 2012 13:36
Blíží se film na motivy světoznámé příručky Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše
Herečka na festivalu v Cannes
Herečka na festivalu v Cannes | Foto: Reuters

Praha - A máme tedy další film na motivy populární příručky typu "pomoz si sám". Do českých kin právě dorazila komedie Jak porodit a nezbláznit se podle těhotenské příručky a příští rok bude mít v amerických kinech premiéru film Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše. Bestseller psychologa Johna Graye přeložený do mnoha jazyků se objevil na pultech začátkem 90. let a prodalo se jej více než sedm milionů kopií.

Ve filmu si zahraje americká herečka Reese Witherspoon (Walk the Line, Voda pro slony), další jména zatím nejsou známa. Už teď má však chystaný snímek diváky jisté, neboť kniha se těší velké oblíbenosti i po letech. Její hlavní ideou je, že ženy a muži si vzájemně nerozumí, protože mají odlišné zvyklosti. Autor čtenářům radí, aby rozdíly akceptovali, čímž zlepší komunikaci.

Režie se ujme Bryan Buckley, který doposud točil reklamy, za něž si vysloužil už šest nominací na cenu Emmy. Točil desítky spotů pro Super Bowl nebo reklamy pro významné společnosti např. na kreditní kartu se známým moderátorem Conanen O'Brienem. Scénář píší Deborah Kaplan (Jak ukrást nevěstu, 2008) a Harry Elfont, režisér a scenárista teenagerské komedie Poslední mejdan (1998).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na které filmové novinky se těšíte vy?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Policie v doplněném spisu ke kauze Čapí hnízdo opět navrhla podání obžaloby. Uvedl to mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze

Obhájci premiéra Andreje Babiše (ANO) a jeho někdejší poradkyně Jany Mayerové (nyní Nagyové) se v pondělí seznámili s doplněným trestním spisem v dotační kauze Čapí hnízdo. Uvedl to Deník N. Policie předala doplněný spis  Městskému státnímu zastupitelství v Praze, konkrétně státnímu zástupci Jaroslavu Šarochovi k rozhodnutí o dalším postupu. Opět navrhla podání obžaloby. 

Babiš i Mayerová jsou v souvislosti s udělením padesátimilionové dotace na stavbu farmy Čapí hnízdo obviněni z poškození finančních zájmů Evropské unie a z dotačního podvodu. Vinu dlouhodobě odmítají.

"Už jsme se dnes seznámili se spisem Čapí hnízdo. Pro nás se nic nezměnilo a nic nového jsme se nedozvěděli. Seznamovali jsme se s tím zhruba hodinu," řekl Deníku N Babišův advokát Josef Bartončík, který spolu se svým bratrem Michaelem hájí oba obviněné.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Nesrovnalosti i "atmosféra strachu", kritizuje volby v Rusku Evropská unie

Evropská unie v pondělí odsoudila "atmosféru zastrašování" v souvislosti s parlamentními volbami v Rusku a poukázala na četné nesrovnalosti při hlasování, na které upozorňovali nezávislí pozorovatelé. Polsko zase označilo za protiprávní skutečnost, že do ruské Státní dumy mohli volit i lidé z východní Ukrajiny, což zkritizovala také EU. Podle Británie průběh voleb, po nichž si dvoutřetinovou ústavní většinu v dolní komoře ruského parlamentu udrží vládní strana Jednotné Rusko, svědčí o vážném omezování demokratických svobod v Rusku.

"To, co jsme viděli před volbami, byla atmosféra zastrašování všech nezávislých kritických hlasů," řekl na tiskovém brífinku mluvčí šéfa unijní diplomacie Josepa Borrella. "Nebyli u toho žádní nezávislí mezinárodní pozorovatelé, takže je velmi obtížné zjistit, jak volby skutečně dopadly," dodal mluvčí Peter Stano. Od místních nezávislých pozorovatelů však má EU podle Stana indicie svědčící o "četných nesrovnalostech" při hlasování. Borrell se má podle něj tento týden sejít s ruským ministrem zahraničí Sergejem Lavrovem na okraj zasedání Valného shromáždění OSN v New Yorku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy