reklama
 
 

Michael vyráží na turné The Jacksons. Jako hologram

21. 6. 2012 15:09
The Jacksons na turné uctí památku Michaela Jacksona

New York - Členové legendární skupiny The Jacksons, ve které začínal král popu Michael Jackson se svými sourozenci, zahájili rozsáhlé turné. Touto cestou by chtěli uctít památku zesnulého bratra, kterého si budou moci jeho fanoušci spolu s rodinou připomenout alespoň virtuálně.

V rámci turné vystoupí všichni členové původního uskupení Jackson 5, které v sedmdesátých letech kralovalo světovým hitparádám. A právě díky této dětské skupině se na výsluní dostal i Michael Jackson - nejmladší z pěti bratrů. Zbylí sourozenci - Marlon, Jermaine, Tito a Jackie na svého zemřelého bratra ale nepřestávají vzpomínat. "Můj bratr je teď u boha v nebi. Ale jeho duch je tady s námi na scéně. Michael mi říkal, že by chtěl, abychom zase všichni zpívali. Chce, aby legenda žila dál," řekl německému deníku Bild 57letý bratr krále popu Jermaine.

Život a chvíle slávy Michaela Jacksona během koncertů připomene koláž záběrů popové hvězdy promítaná na plátno, zazní také melodie písně Gone Too Soon. "Existují písně, které dokážou opět probudit smutek," vysvětlil Tito. „Na druhou stranu je také dost těch, které přínáší spoustu radosti a štěstí, jako třeba ABC, I Want You Back nebo This Place Hotel. Stále si představuji, jak se procházel, otáčel a dělal spoustu dalších věcí. Můžete tu cítit jeho přítomnost."

Jakmile bratři ohlásili svůj záměr zahájit společné turné, začala se objevovat otázka, zda se Michel Jackson objeví na jevišti podobně jako projekce rappera Tupaca. Nakonec se ovšem přání fanoušků nevyplnilo.

Čtěte také
Zlatý důl. Šestnáct let mrtvý rapper zase koncertuje
Další mrtvý na scéně! Po Tupacovi ožije Freddie Mercury

Když v 60. letech díky otci bratrů Jacksonových vznikla skupina Jackson 5, nikdo ještě netušil, jaký úspěch chlapci sklidí po celém světě.

Kapela prodala více než 100 milionů desek a v roce 1997 byla uvedena do Rock'n'rollové síně slávy. Své poslední turné uskutečnila pětice v roce 1984 a naposledy společně vystoupila ještě jednou v roce 2001.


Nejstarší z bratrů, 61letý Jackie Jackson, označil turné nazvané Unity (Jednota) za splněný sen. Velké turné zahájil včerejší koncert v kanadském městě Rama poblíž Toronta, pokračovat bude v patnácti dalších městech USA.

Některé koncerty chystaného turné už jsou vyprodány. Jeden z nich se uskuteční v newyorském Apollo Theater, kde Jackson 5 v roce 1969 vyhráli amatérskou soutěž, a začal tak jejich strmý vzestup ke slávě.


autoři: Kultura, ČTK | 21. 6. 2012 15:09

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama