Další mrtvý na scéně! Po Tupacovi ožije Freddie Mercury

Kultura Kultura
11. 5. 2012 17:53
Freddie Mercury se vrací na scénu. Jako optická iluze

Londýn - Kytarista skupiny Queen Brian May zveřejnil informaci, která zvedne ze židlí všechny fanoušky legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho. V rámci speciálního představení muzikálu We Will Rock You na londýnském West Endu by se totiž měl zesnulý člen rockového uskupení znovu objevit přímo na scéně. Nezapomenutelný zážitek pro všechny příznivce skupiny Queen umožní nejnovější technologie.

Spíš než za hologram označuje Brian May metodu projekce za optickou iluzi. "Při odchodu si lidé budou říkat: Skutečně jsme viděli Freddieho?" řekl kytarista. Podobného efektu přibližně před měsícem využil festival Coachella pro comeback rappera Tupaca Shakura, který byl zastřelen v pětadvaceti letech. Unikátní „vystoupení" vyvolalo diskusi, zda se koncerty hologramů brzy nestanou normou celého hudebního průmyslu.

"Je škoda, že tento typ techniky využili u Tupaca, i když jsme se snažili Freddieho dostat na jeviště poměrně dlouhou dobu," lituje May.

Metoda, která umožní návrat rockové legendy, však nebude zcela totožná s technikou využitou na festivalu Coachella. Podle Briana Maye se pro podobnou událost, jakou je výroční muzikál, příliš nehodí.

I přesto, že bubeník The Queen  Roger Talyor nedávno prohlásil, že by se při vstupování s hologramem Freddieho Mercuryho necítil příjemně, kapela se nakonec pro použití projekce přece jen rozhodla. Unikátní show proběhne 14. května v rámci desátého výročí muzikálu s názvem We Will Rock You v londýnském Dominion Theatre.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 51 minutami

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy