Další mrtvý na scéně! Po Tupacovi ožije Freddie Mercury

Kultura Kultura
11. 5. 2012 17:53
Freddie Mercury se vrací na scénu. Jako optická iluze

Londýn - Kytarista skupiny Queen Brian May zveřejnil informaci, která zvedne ze židlí všechny fanoušky legendárního zpěváka Freddieho Mercuryho. V rámci speciálního představení muzikálu We Will Rock You na londýnském West Endu by se totiž měl zesnulý člen rockového uskupení znovu objevit přímo na scéně. Nezapomenutelný zážitek pro všechny příznivce skupiny Queen umožní nejnovější technologie.

Spíš než za hologram označuje Brian May metodu projekce za optickou iluzi. "Při odchodu si lidé budou říkat: Skutečně jsme viděli Freddieho?" řekl kytarista. Podobného efektu přibližně před měsícem využil festival Coachella pro comeback rappera Tupaca Shakura, který byl zastřelen v pětadvaceti letech. Unikátní „vystoupení" vyvolalo diskusi, zda se koncerty hologramů brzy nestanou normou celého hudebního průmyslu.

"Je škoda, že tento typ techniky využili u Tupaca, i když jsme se snažili Freddieho dostat na jeviště poměrně dlouhou dobu," lituje May.

Metoda, která umožní návrat rockové legendy, však nebude zcela totožná s technikou využitou na festivalu Coachella. Podle Briana Maye se pro podobnou událost, jakou je výroční muzikál, příliš nehodí.

I přesto, že bubeník The Queen  Roger Talyor nedávno prohlásil, že by se při vstupování s hologramem Freddieho Mercuryho necítil příjemně, kapela se nakonec pro použití projekce přece jen rozhodla. Unikátní show proběhne 14. května v rámci desátého výročí muzikálu s názvem We Will Rock You v londýnském Dominion Theatre.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy