Madonna vydělává víc než všechny ostatní celebrity

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 8. 2013 13:52
Kdo podle Forbesu vydělává nejvíce mezi celebritami?
Madonna.
Madonna. | Foto: Profimedia.cz

New York - Celebritou s největšími výdělky na světě je pětapadesátiletá popová diva Madonna. Od loňského června do letošního června si podle magazínu Forbes přišla na 125 milionů dolarů (přes 2,4 miliardy korun). Rozdílem desítek milionů dolarů za sebou nechala například filmového režiséra Stevena Spielberga nebo americkou televizní celebritu Oprah Winfreyovou.

Madonně k příjmům značně přispělo její koncertní turné MDNA, které na 88 vyprodaných představeních vydělalo více než 305 milionů dolarů (5,8 miliardy korun) a přitáhlo kolem 2,2 milionu lidí. Další peníze zpěvačka získala z prodeje své kolekce oblečení, voňavek a z dalších investic.

Steven Spielberg, který loni natočil životopisné drama Lincoln, se na žebříčku Forbesu s vydělanými 100 miliony dolarů (více než 1,9 miliardy korun) umístil na druhém místě. Režisér nadále těží ze svých starších kasovních trháků, jako jsou Jurský park či E.T. - Mimozemšťan.

Na třetí příčce s 95 miliony dolarů (více než 1,8 miliardy korun) se umístili spisovatelka erotické trilogie Padesát odstínů E. L. Jamesová, americký rozhlasový moderátor Howard Stern a hudební a filmový producent Simon Cowell. První desítku uzavřela zpěvačka Lady Gaga s 80 miliony dolarů (přes 1,5 miliardy korun).

Televizní moderátorka a majitelka televize OWN TV Oprah Winfreyová, kterou letos Forbes označil za nejvlivnějších celebritu na světě, si přišla na 77 milionů dolarů (takřka 1,5 miliardy korun). Skončila tak na 13. místě.

 

Právě se děje

Další zprávy