Madonna vydělává víc než všechny ostatní celebrity

ČTK Kultura, ČTK
27. 8. 2013 13:52
Kdo podle Forbesu vydělává nejvíce mezi celebritami?
Madonna.
Madonna. | Foto: Profimedia.cz

New York - Celebritou s největšími výdělky na světě je pětapadesátiletá popová diva Madonna. Od loňského června do letošního června si podle magazínu Forbes přišla na 125 milionů dolarů (přes 2,4 miliardy korun). Rozdílem desítek milionů dolarů za sebou nechala například filmového režiséra Stevena Spielberga nebo americkou televizní celebritu Oprah Winfreyovou.

Madonně k příjmům značně přispělo její koncertní turné MDNA, které na 88 vyprodaných představeních vydělalo více než 305 milionů dolarů (5,8 miliardy korun) a přitáhlo kolem 2,2 milionu lidí. Další peníze zpěvačka získala z prodeje své kolekce oblečení, voňavek a z dalších investic.

Steven Spielberg, který loni natočil životopisné drama Lincoln, se na žebříčku Forbesu s vydělanými 100 miliony dolarů (více než 1,9 miliardy korun) umístil na druhém místě. Režisér nadále těží ze svých starších kasovních trháků, jako jsou Jurský park či E.T. - Mimozemšťan.

Na třetí příčce s 95 miliony dolarů (více než 1,8 miliardy korun) se umístili spisovatelka erotické trilogie Padesát odstínů E. L. Jamesová, americký rozhlasový moderátor Howard Stern a hudební a filmový producent Simon Cowell. První desítku uzavřela zpěvačka Lady Gaga s 80 miliony dolarů (přes 1,5 miliardy korun).

Televizní moderátorka a majitelka televize OWN TV Oprah Winfreyová, kterou letos Forbes označil za nejvlivnějších celebritu na světě, si přišla na 77 milionů dolarů (takřka 1,5 miliardy korun). Skončila tak na 13. místě.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump se setkal se šéfem Facebooku Zuckerbergem. Rozhovor byl pěkný, uvedl prezident

Americký prezident Donald Trump se ve čtvrtek v Bílém domě setkal se šéfem společnosti Facebook Markem Zuckerbergem. Sám Trump to oznámil na Twitteru s tím, že rozhovor byl "pěkný". Firma Facebook schůzku potvrdila, setkání prý bylo "dobré a konstruktivní".

"Mark je ve Washingtonu, setkal se s politiky, aby vyslechl jejich obavy a pohovořil o budoucí regulaci internetu," uvedla firma Facebook. "Měl také dobré, konstruktivní setkání s prezidentem Trumpem v Bílém domě," dodala.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Tři kilometry od Bílého domu se v noci střílelo. Jeden člověk zemřel, pět dalších bylo zraněno

Jeden člověk zemřel a pět dalších bylo zraněno při noční střelbě ve Washingtonu, jen asi tři kilometry od Bílého domu, sídla amerického prezidenta. Oznámila to místní policie.

Ve washingtonské čtvrti Columbia Heights, kde ke střelbě došlo, odvážely zraněné vozy záchranné služby. Podle agentury Reuters není nikdo z nich ohrožen na životě. Nasazení policie bylo v místě incidentu podle očitých svědků masivní.

Zda byl pachatel dopaden, není známo, podle policistů je ale už situace pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy