Madonna vydělává víc než všechny ostatní celebrity

Kultura ČTK Kultura, ČTK
27. 8. 2013 13:52
Kdo podle Forbesu vydělává nejvíce mezi celebritami?
Madonna.
Madonna. | Foto: Profimedia.cz

New York - Celebritou s největšími výdělky na světě je pětapadesátiletá popová diva Madonna. Od loňského června do letošního června si podle magazínu Forbes přišla na 125 milionů dolarů (přes 2,4 miliardy korun). Rozdílem desítek milionů dolarů za sebou nechala například filmového režiséra Stevena Spielberga nebo americkou televizní celebritu Oprah Winfreyovou.

Madonně k příjmům značně přispělo její koncertní turné MDNA, které na 88 vyprodaných představeních vydělalo více než 305 milionů dolarů (5,8 miliardy korun) a přitáhlo kolem 2,2 milionu lidí. Další peníze zpěvačka získala z prodeje své kolekce oblečení, voňavek a z dalších investic.

Steven Spielberg, který loni natočil životopisné drama Lincoln, se na žebříčku Forbesu s vydělanými 100 miliony dolarů (více než 1,9 miliardy korun) umístil na druhém místě. Režisér nadále těží ze svých starších kasovních trháků, jako jsou Jurský park či E.T. - Mimozemšťan.

Na třetí příčce s 95 miliony dolarů (více než 1,8 miliardy korun) se umístili spisovatelka erotické trilogie Padesát odstínů E. L. Jamesová, americký rozhlasový moderátor Howard Stern a hudební a filmový producent Simon Cowell. První desítku uzavřela zpěvačka Lady Gaga s 80 miliony dolarů (přes 1,5 miliardy korun).

Televizní moderátorka a majitelka televize OWN TV Oprah Winfreyová, kterou letos Forbes označil za nejvlivnějších celebritu na světě, si přišla na 77 milionů dolarů (takřka 1,5 miliardy korun). Skončila tak na 13. místě.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 minutami

Schodek letošního státního rozpočtu bude kolem 400 miliard Kč, řekla Schillerová

Schodek státního rozpočtu za celý letošní rok bude zřejmě kolem 400 miliard Kč, řekla v neděli v pořadu České televize Otázky Václava Moravce ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Deficit by tak byl vyšší než vloni, ale menší proti plánu. Původně plánovaný letošní schodek činil 500 miliard Kč. Na příští rok ministerstvo financí (MF) navrhuje schodek 376,6 miliardy Kč.

Podle Schillerové od května postupně tempo růstu schodku klesá, podle jejího odhadu by tak konečný deficit měl být kolem 400 miliard Kč. "Roli ale ještě sehrají především investice," dodala ministryně.

Deficit státního rozpočtu tak bude zřejmě vyšší než vloni. Tehdy stát hospodařil podle nedávno schváleného závěrečného účtu se schodkem 367,4 miliardy korun. Sněmovna původně schválila schodek 40 miliard, ale postupně ho kvůli dopadům pandemie zvýšila až na 500 miliard korun.

Letošní schodek rozpočtu by se podle předpokladů ministryně měl ve zbývající části roku zvýšit asi o 100 miliard Kč, ke konci srpna podle údajů MF činil 298,1 miliardy korun. Šlo o nejhorší srpnový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci srpna byl schodek 230,3 miliardy korun miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy