Fosterová dostane na Glóbech cenu za celoživotní dílo

Kultura ČTK Kultura, ČTK
2. 11. 2012 15:03
Americká herečka Jodie Fosterová získá na Zlatých glóbech cenu za celoživotní dílo
Jodie Foster na Comic Conu
Jodie Foster na Comic Conu | Foto: Reuters

Los Angeles - Americká herečka Jodie Fosterová při předávání Zlatých glóbů příští rok dostane prestižní cenu Cecila B. DeMilla za celoživotní dílo. Zlaté glóby uděluje Sdružení zahraničního tisku v Hollywoodu (HFPA).

Devětačtyřicetiletá dvojnásobná držitelka Oscara za hlavní role ve snímcích Mlčení jehňátek (1991) a Znásilnění (1988) rozšíří seznam slavných držitelů této ceny, mezi kterými jsou například Steven Spielberg, Al Pacino, Judy Garlandová, Harrison Ford, Walt Disney, Frank Sinatra nebo Morgan Freeman.

"Jodie je osobnost mnoha tváří, která zaznamenala a bude dále zaznamenávat značný úspěch po dobu své kariéry," prohlásila předsedkyně HFPA Aida O'Reillyová o Fosterové, která je hvězdou první velikosti a platí v Hollywoodu za intelektuálku. Vystudovala s červeným diplomem anglickou literaturu a získala i čestný doktorát z Yaleovy univerzity. Naposled jsme herečku mohli vidět v dramatu Bůh masakru (2011) režiséra Romana Polanského.

Zlatý glóby se budou příští rok udělovat 13. ledna v Beverly Hills. Moderovat budou herečky Tina Fey a Amy Poehler. Glóby se považují se za důležitou předzvěst oscarového klání, které se uskuteční 24. února 2013 v Hollywoodu.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 48 minutami

Ondra a Adamovská jsou mistry republiky v boulderingu

Olympionik Adam Ondra a Eliška Adamovská vyhráli mistrovství republiky v boulderingu. Oba favorizovaní sportovní lezci ve finále šampionátu ve Slaném pokořili jako jediní všechny čtyři cesty.

Za bývalým mistrem světa v boulderingu i v lezení na obtížnost Ondrou, který v Tokiu nenaplnil medailové ambice a v olympijském finále skončil šestý, skončil hlavní soupeř Martin Stráník. Ten měl "topy" tři. Bronz získal Štěpán Volf.

Adamovská, jež v červenci vyhrála v Brianconu závod Světového poháru v obtížnosti, dnes ve Slaném zvítězila před Michaelou Smetanovou a Markétou Janošovou.

Další zprávy