Andy "Glum" Serkis oživí Orwellovu Farmu zvířat

Kultura Kultura
22. 10. 2012 16:25
Serkis chce známý alegorický román představit v novém pojetí

Praha - Britský herec Andy Serkis metodou zvanou motion capture zvárnil Gluma v trilogii Pán prstenů (2001-2003), King Konga (2005) a naposledy opičáka Ceasara ze Zrození Planety opic (2011). Nyní Serkis míří na režisérskou židli, informoval server Hollywood Reporter. Bude režírovat Farmu zvířat podle knižní předlohy George Orwella z roku 1945.

Herec má s režisérským postem už zkušenosti - při natáčení trilogie Hobit byl režisérem druhé jednotky. Chystaná adaptace vzniká pod londýnským studiem Imaginarium, které Serkis a producent Jonathan Cavendish (Deník Bridget Jonesové) loni založili a jenž se soustřeďuje na motion capture. Tato metoda speciálními senzory, které jsou rozmístěny po celém těle, zachycuje hercovy pohyby a data posílá do počítače.

Serkis neprozradil, zda si zahraje jedno ze zvířat a prohlásil, že příběh hodlá pojmout poněkud odlišným způsobem, které jsme nikdy předtím neviděli. Momentálně je film ve fázi experimentů s různými designy a přístupy a podle režisérovým slov je tato fáze velmi napínavá a vzrušující.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy