Strach o holý život na dramatickém videu. Jachtu napadl "gang" třiceti kosatek

Video Video
29. 6. 2021 11:31
Trojice Britů se obávala o své životy poté, co na jejich luxusní jachtu zaútočila skupina 30 kosatek. Posádka mířila 17. června Gibraltarskou úžinou z Atlantiku do Středozemního moře. Byla asi 40 kilometrů od španělského pobřeží, když na ni tito mořští predátoři zaútočili.
Trojice Britů se obávala o své životy poté, co na jejich luxusní jachtu zaútočila skupina 30 kosatek. | Video: Asociated Press

Martin Evans a Nathan Jones, kteří byli na palubě, dopravovali loď z Ramsgate v anglickém Kentu do Řecka. Podle jejich svědectví více než sedm metrů dlouhé kosatky dvě hodiny podivně kroužily kolem jachty a narážely do ní. Na záběrech je patrné, jak mořští savci napadají kormidlo.

Posádka spekulovala, zda kosatky k útokům nevedl nedostatek potravy a to, že za něj může člověk. Nakonec jedna z kosatek rozkousla kormidlo a odplavala s kusem v tlamě.

Britům se podařilo i s poškozeným kormidlem doplout na poloostrov na jižním okraji Španělska. Dál ale pokračovat kvůli značnému poškození jachty nemohli.

Útoky kosatek, které připomínají organizovanou činnost, u Pyrenejského poloostrova přestávají být raritou. Španělsko kvůli nim na konci září minulého roku zakázalo plout jachtám ve vzdálenosti 100 kilometrů od pobřeží na severozápadě země. 

 

Právě se děje

Další zprávy