Nasadil si ho a předvedl moonwalk. Jacksonův klobouk se vydražil za téměř dva miliony

ČTK ČTK
26. 9. 2023 18:58
Černý klobouk se stuhou, který během svých vystoupení nosil americký zpěvák Michael Jackson, se na aukci v Paříži prodal za 77 640 eur (1,9 milionu korun) včetně poplatků. Klobouk byl zlatým hřebem dražby, v níž se prodalo všech 200 nabízených předmětů, které měly spojitost s hudbou. Podle agentury AFP o tom informovala aukční síň Hôtel Drouot.
Klobouk a mokasíny, které nosil Michael Jackson na vystoupeních.
Klobouk a mokasíny, které nosil Michael Jackson na vystoupeních. | Foto: Profimedia.cz

Jackson si vlněný klobouk s hedvábnou podšívkou nasadil na hlavu těsně předtím, než poprvé předvedl taneční kroky známé jako moonwalk (měsíční chůze). Odhadní cena pokrývky hlavy typu fedora byla 60 tisíc až 100 tisíc eur. Klobouk odhozený do publika na koncertě v březnu 1983 sebral fanoušek Adam Kelly, který se domníval, že si pro něj Jacksonův tým přijde. To se ale nestalo, a tak si ho nechal a později ho prodal americkému sběrateli. Do pařížské dražby teď klobouk dala galerie Artpèges, která se specializuje na předměty spojené s hudbou.

U kupců v Paříži dnes uspěla také kytara amerického bluesmana T-Bone Walkera, která se vydražila za 129 400 eur (3,16 milionu korun). Těchto kytar se v roce 1949 vyrobilo pouhých 22 kusů, a je proto ceněnou raritou.

V polovině září skončila několikadenní aukce pozůstalosti legendárního britského rockového zpěváka Freddieho Mercuryho. Za 1406 položek dražebníci utržili celkem 40 milionů liber (přes 1,1 miliardy korun).

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy