Památky v plamenech. Zde je 20 známých staveb s podobným osudem jako Notre-Dame

hrz ČTK hrz, ČTK
16. 4. 2019 15:42
Spolu se slavnou pařížskou katedrálou Notre-Dame byl zničen jeden z kulturních symbolů Evropy. Podívejte se, které další světové stavby našly zkázu v plamenech. Postihl například i jmenovkyni - slavnou katedrálu Notre-Dame v Remeši -, proslulá divadla, honosné zámky i vzácná muzea.
Alexandrijská knihovna
Alexandrijská knihovna | Foto: Wikimedia Commons - autor neznámý (CC-PD)

Alexandrijská knihovna v Egyptě

48 před naším letopočtem: vyhořela Alexandrijská knihovna, největší a nejslavnější knihovna starověku, považovaná za tehdejší centrum světové vzdělanosti. Studovali zde nejznámější antičtí vědci a filozofové, v plamenech shořela i mnohá jejich díla. Také novodobou Alexandrijskou knihovnu zachvátil požár - stalo se tak v březnu 2003.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy