Památky v plamenech. Zde je 20 známých staveb s podobným osudem jako Notre-Dame

hrz ČTK hrz, ČTK
16. 4. 2019 15:42
Spolu se slavnou pařížskou katedrálou Notre-Dame byl zničen jeden z kulturních symbolů Evropy. Podívejte se, které další světové stavby našly zkázu v plamenech. Postihl například i jmenovkyni - slavnou katedrálu Notre-Dame v Remeši -, proslulá divadla, honosné zámky i vzácná muzea.
Alexandrijská knihovna
Alexandrijská knihovna | Foto: Wikimedia Commons - autor neznámý (CC-PD)

Alexandrijská knihovna v Egyptě

48 před naším letopočtem: vyhořela Alexandrijská knihovna, největší a nejslavnější knihovna starověku, považovaná za tehdejší centrum světové vzdělanosti. Studovali zde nejznámější antičtí vědci a filozofové, v plamenech shořela i mnohá jejich díla. Také novodobou Alexandrijskou knihovnu zachvátil požár - stalo se tak v březnu 2003.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Obří slalom v Sestriere vede po prvním kole Brignoneová

Obří slalom Světového poháru v Sestriere vede po prvním kole domácí Federica Brignoneová. Italská lyžařka, která je nejvýš v průběžném pořadí této disciplíny, má náskok 17 setin sekundy před Slovenkou Petrou Vlhovou.

Na dalších místech jsou Němka Viktoria Rebensburgová a Američanka Mikaela Shiffrinová, která na konci prosince vyhrála předchozí obří slalom v Lienzu. Druhé kolo v italském zimním středisku začne ve 14:05.

Zdroj: ČTK
Další zprávy