Recepty na hot dog i smaženky. Jiří Babica vydává komiksovou kuchařku pro hráče

Magazín Magazín
1. 12. 2021 11:00
Kuchař Jiří Babica připravil na začátek prosince komiksovou kuchařku s nenáročnými recepty pro hráče videoher. "Jsem si jistý, že pro rodiče to bude skvělý dárek pro jejich teenagery, kteří ocení komiksové zpracování jednotlivých receptů," říká.
Jiří Babica
Jiří Babica | Foto: Tomáš Vocelka

Osmá kniha receptů Jiřího Babici je podle jeho slov naprosto odlišná než předchozí kuchařky. "Oslovuji úplně jiné publikum než za těch deset let, co jsem vařil v televizi," vysvětluje. 

V knize jsou například recepty na zapečený chleba s vejcem, hot dog nebo avokádový pokrm guacamole. Obtížnost receptů je podobně jako ve videohrách řazena do levelů. 

Komiksová kuchařka Jiřího Babici
Komiksová kuchařka Jiřího Babici | Foto: archiv Jiřího Babici

Babica se během lockdownu v únoru 2020 rozhodl točit recepty na YouTube a pro tyto účely založil kanál Babicova televize, který slavil úspěch zejména mezi hráči videoher. "Sledujeme různé sociální sítě, kde jsme si všimli zájmu, který moje videa mezi gamery vzbuzují. Ono to opravdu není tak jednoduchý, ale bylo vidět, že jsme trefili správnou cílovou skupinu," řekl. 

Sám Babica se považuje jak za kuchaře, tak youtubera, a prostředí internetu si oproti televizi pochvaluje. "Mě to baví, najdu si tam svoje. Doba televize pomalu končí, všechno bude probíhat trochu jinak. Nemám akorát rád ty přehnaný diskuse, které tam probíhají."

Komiksová kuchařka je podle něj určená pro všechny mladé lidi a připravil ji se svým 24letým synem Filipem.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Kvůli dešťům a záplavám z vesnice od Machu Picchu evakuovali skoro 900 lidí

Bezmála 900 lidí se muselo kvůli silným dešťům a záplavám evakuovat z turistického městečka pod dávným městem Inků Machu Picchu. S odvoláním na peruánské ministerstvo turismu o tom informovala agentura AFP. Silný liják v oblasti zničil domy, jeden člověk se pohřešuje.

"Zatím jsme ve spolupráci se společnostmi Inka Rail a Peru Rail zvládli z Machu Picchu Pueblo do (města) Ollantaytamba přemístit 889 turistů," uvedlo ministerstvo v prohlášení.

Železnici, která je hlavní spojkou mezi Machu Picchu a asi 100 kilometrů vzdáleným někdejším hlavním městem Incké říše Cuzkem, na konci minulého týdne zavalil sesuv půdy způsobený silnými dešti. Jeden člověk se od té doby pohřešuje, peruánský tisk informoval o jednom zraněném.

Železniční přístup do vesnic v okolí nejznámější peruánské turistické atrakce kromě deštivého počasí v pondělí zablokoval i protest zemědělců, kteří požadovali mimo jiné rezignaci ministra zemědělství Victora Maity, uvedl místní tisk.

Zdroj: ČTK
Další zprávy