Influencerka se nechala fotit během nehody na motorce. Je to nahrané, tvrdí lidé

Magazín Magazín
23. 8. 2019 15:00
Americká lifestylová blogerka Tiffany Mitchellová schytala na sociálních sítích kritiku za to, že na Instagramu zveřejnila fotky ze své nehody na motorce. Podle mnoha lidí jsou totiž nahrané a ještě k tomu propagují jednoho z jejích sponzorů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tifanny Mitchellová, kterou sleduje více než 214 tisíc lidí, na svůj Instagram koncem července přidala fotky, na kterých popisuje, jak nevybrala zatáčku na motorce a vyletěla ze silnice. Profesionálně nafocené snímky ukazují nashvillskou blogerku před nehodou a během ní. 

Kritici však upozornili na to, že celá nehoda působí nahraně a navíc na snímcích ještě propaguje jednoho ze svých sponzorů. Zpravodajskému webu BuzzFeed News řekla, že by podobnou událost nikdy nezneužila pro kampaň.

Foto: Instagram / tifforelie

Mitchellová si na konci července vyjela se svými známými na projížďku a focení, když při návratu do Nashvillu nevybrala zatáčku a vyjela s motorkou ze silnice. Blogerka vyvázla s malými zraněními, a protože vedle ní byl fotograf, celou akci, včetně toho, jak ji další kamarád pomáhá na nohy, zachytil na snímcích. 

Fotografie ukazuje, jak leží na zemi, sklání se u ní známý a pomáhá jí, zatímco před blogerkou na zemi stojí láhev minerální vody. Ke snímkům připsala popis celé události s tím, že ji záchranáři dali v ambulanci do pořádku a následně odjela domů.

Dodala taky, že se ji nehoda psychicky velmi dotkla, protože před třemi lety ztratila při havárii svého partnera. 

Spousta sledujících jí na Instagramu vyjádřila podporu, někteří však celou historku kritizovali s tím, že fotky vypadají jako nahrané, anebo uvedli, že jim přijde nepatřičné využívat takovouto událost k propagaci sebe sama nebo komerčních značek.

Influencerka původní příspěvek po záplavě negativních komentářů i článku na BuzzFeed News smazala a nahradila jej jiným. Ve svých instastories pak ukázala modřiny a ohradila se proti tomu, že by nehodu nahrála jenom kvůli fotkám a sponzorům. 

View this post on Instagram

I’ve been figuring out how to respond to everything that’s unfolded recently regarding the post I shared 3 weeks ago about my moto accident. I won’t get into that post here (see my Moto Accident story highlight for all the details), but I want to talk about the reactions I’ve been getting to the article @buzzfeednews posted sensationalizing what I went through that day, and making a mockery of the post I shared. As a result, I’ve been accused of staging the accident to get attention, using it as a product placement opportunity with a water company, and other things I can’t even wrap my head around. I’ve been sharing real life stories here since I started my account. I’ve opened up about miscarriage, divorce, anxiety, losing my partner in a moto accident 3 years ago, and navigating the grief that followed. I’ve chosen to use Instagram as a tool for healing and connecting with other humans who may be going through similar things so we can do it together. And it’s been beautiful. When I work with brands, they’re ones I personally enjoy, and I disclose every single sponsorship. Accusing someone of faking or exploiting an accident is extremely serious—because what if you’re wrong? It really happened to me, and I was scared. I really was injured and had to recover. I was in shock laying on the side of the road, having flashbacks to when I lost someone very important to me. Friends were by my side, strangers called an ambulance, waited while I was checked out and then gave me a ride home. When I found out my professional photographer friend who I’d been shooting with earlier took photos of everything, I was completely moved. I shared this on my feed with humans who have been on a journey with me for years because I knew they would understand what it meant to me and I understood what it would mean to them. I’m sad that something so true and personal has been treated this way, and disappointed in BuzzFeed for spinning it there. I would just ask that if you’re here because of this, consider that the post I made was something real that happened in my life that resonated deeply with me and those who have chosen to follow me. That’s what it was intended for. 💛🌾

A post shared by Tiffany / 👻 tifforelie (@tifforelie) on

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy