Matka influencera má dvě práce, aby mohla platit synovi a jeho ženě cesty po světě

Magazín Magazín
18. 6. 2019 12:02
Mladí manželé se chtějí stát influencery na Instagramu a na internetu momentálně vybírají peníze na cestu z Německa do Afriky na kole. Při této příležitosti přiznali, že jejich cestování finančně podporuje maminka jednoho z nich, která má dvě zaměstnání.
Catalin Onc a jeho manželka Elena.
Catalin Onc a jeho manželka Elena. | Foto: gofundme.com/f/ts7s93-another-beautiful-day

Catalin Onc a jeho manželka Elena společně provozují instagramový účet Another Beautiful Day (Další nádherný den), kam nahrávají fotografie z cestování. Navštívili například Bali, Paříž, Nepál nebo Kodaň a jejich putování sleduje necelých 40 tisíc lidí.

V červenci by rádi podnikli expedici na tandemovém kole a dojeli z Německa do Afriky. Protože nemají peníze, uspořádali na internetu sbírku a doufají, že se jim podaří vybrat 10 tisíc eur (asi 255 tisíc korun). Finance využijí na nákup kola, vybavení, jídlo a ubytování či pojištění, píše web Unilad.

"Potřebujeme peníze na přípravu a i na samotnou cestu. Každý dolar, každá zpráva, každý gauč nebo zahrada pro náš stan nám pomůžou," napsali v žádosti.

Později v komentáři prozradili, že jejich cestovatelské aktivity momentálně podporuje Catalinova matka. "Má dvě práce. Nechtěli jsme po ní peníze, ale moc ráda nám pomáhá," dodali v příspěvku, který po velké kritice lidí smazali.

Catalin v jednom z videí vysvětlil, že se chce stát influencerem na plný úvazek. A přestože má v popisku profilu uvedeno, že se věnuje modelingu, práce modela ho neláká, nehodlá dle svých slov podporovat konzumní styl života. 

"Tvoje mamka musí chodit do dvou zaměstnání, aby ti mohla zaplatit výlet. Nemyslíš si, že to má dopad na její psychiku? Je to smutný, že tohle celé není vtip. Je směšné, jak se považuješ za důležitého," napsal jeden z diskutujících.

Manželé později v jednom z příspěvků vysvětlili, proč řekli, že se nechávají podporovat Catalinovou matkou. "Mohli jsme si žít přepychový život a na Instagramu ukazovat jen to, co dělá většina lidí na sociálních sítích. Rozhodli jsme se, že to ale takhle dělat nebudeme. Teď prostě nemáme dost peněz, takže bereme peníze i od mojí matky a také přijímáme příspěvky, ale nezapíráme to," napsali.

Jejich on-line sbírka je stále aktivní, zatím se jim podařilo vybrat 237 eur z požadovaných 10 tisíc.

Video: Instagram je zamořený, není jasné poznat, co je pravda a co lež

Koupit si lajky nebo sledující dnes není nic složitého ani drahého, vysvětluje autor dokumentu o sociální síti Instagram #FollowMe Nicolaas Veul. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Ukrajinský parlament schválil obchodování se zemědělskou půdou

Ukrajinští zákonodárci schválili zrušení zákazu obchodování se zemědělskou půdou. Rozhodnutí zrušit zákaz, který byl v platnosti skoro 20 let, je součástí opatření, které vyžaduje Mezinárodní měnový fond (MMF) pro uvolnění úvěru ve výši osmi miliard dolarů (asi 198 miliard Kč). Informovala o tom agentura Reuters.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj dříve vyzval zákonodárce, aby zákaz zrušili. V opačném případě, by podle něj mohl Ukrajině v důsledku koronavirové krize hrozit krach.

Zdroj: ČTK
Další zprávy