Matka influencera má dvě práce, aby mohla platit synovi a jeho ženě cesty po světě

Magazín Magazín
18. 6. 2019 12:02
Mladí manželé se chtějí stát influencery na Instagramu a na internetu momentálně vybírají peníze na cestu z Německa do Afriky na kole. Při této příležitosti přiznali, že jejich cestování finančně podporuje maminka jednoho z nich, která má dvě zaměstnání.
Catalin Onc a jeho manželka Elena.
Catalin Onc a jeho manželka Elena. | Foto: gofundme.com/f/ts7s93-another-beautiful-day

Catalin Onc a jeho manželka Elena společně provozují instagramový účet Another Beautiful Day (Další nádherný den), kam nahrávají fotografie z cestování. Navštívili například Bali, Paříž, Nepál nebo Kodaň a jejich putování sleduje necelých 40 tisíc lidí.

V červenci by rádi podnikli expedici na tandemovém kole a dojeli z Německa do Afriky. Protože nemají peníze, uspořádali na internetu sbírku a doufají, že se jim podaří vybrat 10 tisíc eur (asi 255 tisíc korun). Finance využijí na nákup kola, vybavení, jídlo a ubytování či pojištění, píše web Unilad.

"Potřebujeme peníze na přípravu a i na samotnou cestu. Každý dolar, každá zpráva, každý gauč nebo zahrada pro náš stan nám pomůžou," napsali v žádosti.

Později v komentáři prozradili, že jejich cestovatelské aktivity momentálně podporuje Catalinova matka. "Má dvě práce. Nechtěli jsme po ní peníze, ale moc ráda nám pomáhá," dodali v příspěvku, který po velké kritice lidí smazali.

Catalin v jednom z videí vysvětlil, že se chce stát influencerem na plný úvazek. A přestože má v popisku profilu uvedeno, že se věnuje modelingu, práce modela ho neláká, nehodlá dle svých slov podporovat konzumní styl života. 

"Tvoje mamka musí chodit do dvou zaměstnání, aby ti mohla zaplatit výlet. Nemyslíš si, že to má dopad na její psychiku? Je to smutný, že tohle celé není vtip. Je směšné, jak se považuješ za důležitého," napsal jeden z diskutujících.

Manželé později v jednom z příspěvků vysvětlili, proč řekli, že se nechávají podporovat Catalinovou matkou. "Mohli jsme si žít přepychový život a na Instagramu ukazovat jen to, co dělá většina lidí na sociálních sítích. Rozhodli jsme se, že to ale takhle dělat nebudeme. Teď prostě nemáme dost peněz, takže bereme peníze i od mojí matky a také přijímáme příspěvky, ale nezapíráme to," napsali.

Jejich on-line sbírka je stále aktivní, zatím se jim podařilo vybrat 237 eur z požadovaných 10 tisíc.

Video: Instagram je zamořený, není jasné poznat, co je pravda a co lež

Koupit si lajky nebo sledující dnes není nic složitého ani drahého, vysvětluje autor dokumentu o sociální síti Instagram #FollowMe Nicolaas Veul. | Video: DVTV
 

Právě se děje

před 38 minutami

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic

Kvůli vážné dopravní nehodě je obousměrně přerušený provoz na Pražském okruhu u Modletic. U sjezdu z dálnice D1 se ve směru na Ruzyň srazilo nákladní auto s dodávkou. Před místem nehody se tvoří kolona. Vyplývá to z informací pražské policie a na dopravním webu Ředitelství silnic a dálnic.

Nehoda se stala kolem 07:15 na 77. kilometru Pražského okruhu. "Probíhá vyprošťování osoby. Doprava je zastavena v obou směrech a okruh je neprůjezdný," uvedla na Twitteru police. Její mluvčí Jan Rybanský doplnil, že orientační dechová zkouška u řidičů byla negativní.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Provoz na dálnici D1 přerušila na 169. kilometru nehoda kamionu, tvoří se dlouhé kolony

Provoz na 169. kilometru dálnice D1 je kvůli nehodě kamionu z pondělního večera stále přerušen a v obou směrech se tvoří dlouhé kolony. Vyplývá to z informací Ředitelství silnic a dálnic a policie. Doprava je z dálnice odkláněna mezi exity 168 a 178. I objízdná trasa je ale podle policie přetížená. Policie původně v noci na dnešek na Twitteru informovala o obnovení provozu na D1, ale zprávu pak smazala a vydala nové informace.

Bulharský kamion se převrátil v pondělí okolo 19:15 v zúženém úseku. Zcela tak zablokoval oba směry D1. Při nehodě nikdo neutrpěl vážnější zranění, řekl mluvčí jihomoravských policistů Bohumil Malášek. V kamionu byly krabice s pivem, které bylo potřeba přeložit do jiného vozu. "V průběhu noci se podařilo vyprostit havarovaný kamion. Nyní probíhá úklid vozovky. Objízdná trasa je přetížená, v ranní špičce je na ní velké riziko tvorby kolon," sdělila policie v úterý ráno na Twitteru.

Zdroj: ČTK
Další zprávy