Influencer pořádal během koronakrize večírek. Starosta odpojil jeho dům od elektřiny

Magazín Magazín
24. 8. 2020 15:21
Starosta Los Angeles nechal minulý týden odpojit od elektřiny dům v Hollywoodu. Vadilo mu, že si v něm jeden influencer pořádal večírky a porušoval tak bezpečnostní nařízení proti koronaviru.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Starosta Eric Garcetti varoval opakovaně nájemníky luxusních vil v Hollywoodu, aby dodržovali nařízení města. Vadilo mu, že hvězdy ze sociálních sítí pořádají honosné večírky pro velké skupiny lidí. Když ale nedbaly varování ani upozornění policistů, nechal "noční klub v kopcích", jak dům označil, odpojit od elektřiny.

Eric Garcetti
Eric Garcetti | Foto: Shutterstock

"Zemřely již dva tisíce lidí (v Los Angeles) na covid-19. Potřebujeme, aby se lidé chovali zodpovědně a nepořádali večírky, kterými ohrožují nejen sebe, ale i své sousedy," vysvětlil.

Reportér The New York Times zjistil, že jedním z nájemníků na černé listině je Bryce Hall, hvězda sociální sítě TikTok, který v luxusní vile oslavoval 21. narozeniny.

Starosta v tiskovém prohlášení uvedl, že se s nájemníky a majiteli vil, kteří pořádají večírky a porušují tím bezpečnostní nařízení, snažil domluvit. Nakonec byl ale nucen sáhnout k daleko radikálnějšímu činu a odpojit je od dodávek energií.

Večírky nebo jiná větší shromáždění nejsou v Los Angeles povolené, město tím reaguje na vysoký počet případů covidu-19. Eric Garcetti označil lidi, kteří nařízení nerespektují, za hrozbu pro veřejné zdraví.

Policie v uplynulých dnech zasahovala v dalších 13 domech a třem z nich hrozí stejný osud jako v případě známého tiktokera.

Mohlo by vás zajímat: Japonci bojují se stresem z koronaviru. Lehají si do rakve

Terapie lehnutím si do rakve. Japonci tak léčí vyděšení z covidu | Video: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Robert Svoboda rezignoval na funkci trenéra hokejistů Zlína

Hokejisté Zlína jsou bez trenéra. Robert Svoboda rezignoval po nedělní porážce s Kladnem a kvůli výkonům v úvodu extraligy, v níž jsou Berani poslední. V osmi zápasech získali pět bodů. Klub o změnách informoval v tiskové zprávě.

"Po duelu v Kladně bylo jasné, že týmu může pomoci změna trenéra. Myslím, že je to momentálně neodkladně správná věc, která může ještě vše obrátit k lepšímu,“ uvedl Svoboda s tím, že chce z mužstva sejmout tlak okolí, který je vyvíjen na něj osobně a mužstva se negativně dotýká.

Berany v zápase na ledě Olomouce povede asistent Martin Hamrlík společně s koučem zlínské juniorky Lubošem Jenáčkem.

před 1 hodinou

Exploze v domě v Göteborgu si vyžádala více než dvě desítky zraněných

Více než dvě desítky zraněných, z toho několik vážně, si v úterý ráno ve švédském Göteborgu vyžádala exploze a následný požár v obytném domě. Několik postižených je zraněno vážně. Co výbuch způsobilo, zatím není jasné. Informovala o tom švédská média.

Podle televizní stanice SVT bylo 23 zraněných dopraveno do nemocnice, ale jen pět z nich převezly sanitky. Většinou se jedná o lehčí zranění, nicméně některá jsou vážná. Veřejnoprávní rozhlas SR hlásil, že hospitalizováno bylo 25 lidí.

Podle göteborské záchranné služby exploze zasáhla několik bytů a schodiště. Probíhá evakuace několika stovek lidí, někteří vyskočili z oken domu, sdělil SVT velitel zasahujícího týmu záchranářů. Požár, který se po výbuchu rozhořel, zatím není pod kontrolou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy