Influencer pořádal během koronakrize večírek. Starosta odpojil jeho dům od elektřiny

Magazín Magazín
24. 8. 2020 15:21
Starosta Los Angeles nechal minulý týden odpojit od elektřiny dům v Hollywoodu. Vadilo mu, že si v něm jeden influencer pořádal večírky a porušoval tak bezpečnostní nařízení proti koronaviru.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Shutterstock

Starosta Eric Garcetti varoval opakovaně nájemníky luxusních vil v Hollywoodu, aby dodržovali nařízení města. Vadilo mu, že hvězdy ze sociálních sítí pořádají honosné večírky pro velké skupiny lidí. Když ale nedbaly varování ani upozornění policistů, nechal "noční klub v kopcích", jak dům označil, odpojit od elektřiny.

Eric Garcetti
Eric Garcetti | Foto: Shutterstock

"Zemřely již dva tisíce lidí (v Los Angeles) na covid-19. Potřebujeme, aby se lidé chovali zodpovědně a nepořádali večírky, kterými ohrožují nejen sebe, ale i své sousedy," vysvětlil.

Reportér The New York Times zjistil, že jedním z nájemníků na černé listině je Bryce Hall, hvězda sociální sítě TikTok, který v luxusní vile oslavoval 21. narozeniny.

Starosta v tiskovém prohlášení uvedl, že se s nájemníky a majiteli vil, kteří pořádají večírky a porušují tím bezpečnostní nařízení, snažil domluvit. Nakonec byl ale nucen sáhnout k daleko radikálnějšímu činu a odpojit je od dodávek energií.

Večírky nebo jiná větší shromáždění nejsou v Los Angeles povolené, město tím reaguje na vysoký počet případů covidu-19. Eric Garcetti označil lidi, kteří nařízení nerespektují, za hrozbu pro veřejné zdraví.

Policie v uplynulých dnech zasahovala v dalších 13 domech a třem z nich hrozí stejný osud jako v případě známého tiktokera.

Mohlo by vás zajímat: Japonci bojují se stresem z koronaviru. Lehají si do rakve

Terapie lehnutím si do rakve. Japonci tak léčí vyděšení z covidu | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 41 minutami

Volejbalistky porazily v kvalifikaci ME 3:0 i Bosnu a Hercegovinu

České volejbalistky zvládly v kvalifikaci mistrovství Evropy i druhé utkání a znovu zvítězily bez ztráty setu. V lotyšském Daugavpilsu si dnes poradily s Bosnou a Hercegovinou 25:23, 25:18 a 25:17 a vedou tabulku skupiny F.

V prvním utkání svěřenkyně řeckého trenéra Jannise Athanasopulose vyhrály nad domácím Lotyšskem jasně 3:0 a v sobotu uzavřou první turnaj duelem se Slovinskem. Odvety se uskuteční za týden v Bosně, na šampionát postoupí dva týmy.

Volejbalistky jsou na nejlepší cestě na šampionát, který budou na přelomu srpna a září hostit Srbsko, Bulharsko, Chorvatsko a Rumunsko. Turnaj bude hrát 24 týmů.

před 43 minutami

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách

Čeští kajakáři se po roční pauze vrátili na evropský trůn v hlídkách. Bronz v týmovém závodě na mistrovství Evropy ve vodním slalomu přidaly kajakářky. Kanoisté i kanoistky obsadili v italské Ivree šestá místa.

Čeští kajakáři patří dlouhodobě k evropské i světové špičce. Před loňským stříbrem v Praze získali čtyři evropské tituly za sebou. Dnes na ně navázali ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek, Vít Přindiš. Poslední jmenovaný měl "šťouch" na osmé brance, ale čistě nejel nikdo ze soupeřů. Češi vyhráli o 1,62 sekundy před Německem, třetí skončili Britové.

Neolympijské hlídky jsou doplňkovou disciplínou, v tréninku se vodní slalomáři soustředí na individuální přípravu. "Před tímhle mistrovstvím jsme byli společně na jednom tréninku asi na patnáct minut, takže jsme tomu opravdu moc nedali. Ale naštěstí se to sešlo a ta hlídka dopadla, jak dopadla, takže nádherně," poznamenal Přindiš.

před 46 minutami

Slovenská policie zadržela a obvinila Češku z převáděčství

Slovenská policie zadržela a obvinila z převáděčství osmatřicetiletou Češku, která podle vyšetřovatelů za finanční odměnu přibližně 20 000 korun pomáhala migrantům při převozu ze Slovenska do Prahy. ČTK o tom informovalo slovenské policejní prezidium. Zadržení Češky označilo za výsledek pokračování dřívější akce, při které byli zadrželi dva Egypťané v souvislosti s převážením nezletilých migrantů z dětského domova ve východoslovenském městě Medzilaborce do západní Evropy.

Slovenská policie uvedla, že Češka v Medzilaborcích převzala tři nezletilé, kteří neměli potřebné cestovní doklady, a plánovala je přepravit do české metropole. Kriminalisté ji zadrželi ve čtvrtek v Ružomberoku na severu Slovenska. Obviněné hrozí v případě prokázání viny u soudu až desetileté vězení. Nezletilí budou vráceni do centra pro děti a rodiny. V dětském domově v Medzilaborcích jsou ubytováni nezletilí migranti, kteří se na Slovensku ocitli bez svých rodičů.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Křeslo v britském parlamentu po doplňovacích volbách získali konzervativci

Křeslo v britském parlamentu ve čtvrtečních doplňovacích volbách v severoanglickém Hartlepoolu získala kandidátka Konzervativní strany Jill Mortimerová. Informoval o tom zpravodajský server BBC. Je to poprvé, co konzervativci v tomto tradičně levicovém volebním obvodu zvítězili.

Mortimerová v Hartlepoolu, jednom z nejchudších anglických měst, a jeho okolí získala 52 procent (přes 15 500) hlasů, kandidát opoziční Labouristické strany 29 procent (okolo 8500 hlasů). O křeslo se celkem ucházelo 16 politiků. "Labouristé příliš dlouho Hartlepool považovali za samozřejmost… Lidé už toho mají dost. A nyní skrze tyto výsledky promluvili a dali najevo, že je čas na změnu," uvedla Mortimerová, která zveřejněné výsledky označila za "historické".

Analytik BBC Chris Mason výsledek nazval zemětřesením, které sice nezmění poměr sil v parlamentu, zato změní náladu. Prohra labouristů podle něj povede k vzájemnému obviňování uvnitř britské levice. Konzervativní premiér Boris Johnson má po předloňských volbách v parlamentu pohodlnou většinu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy