House of Cards je slabý odvar toho, co se děje v americké politice, tvrdí Kevin Spacey

pej
13. 4. 2016 8:50
Seriál House of Cards je jen mírným předobrazem reality americké politiky. Tvrdí to aspoň Kevin Spacey, který v něm hraje prezidenta Franka Underwooda. Scénář by podle amerického herce mohl přitvrdit, aby se přiblížil realitě předvolebního boje o Bílý dům.
Kevin Spacey v seriálu House of Cards
Kevin Spacey v seriálu House of Cards | Foto: ČTK

"Když se vracím z natáčení, říkám si, že tentokrát jsme zašli opravdu příliš daleko. Pak zapnu televizi, sleduju zprávy a změním názor," řekl Kevin Spacey, podle kterého je seriál streamovací platformy Netflix pouhým náčrtem toho, co se ve skutečnosti děje v americké politice a předvolebním klání o Bílý dům.

Webu britského deníku The Guardian se představitel nevyzpytatelného Franka Underwooda svěřil s tím, že současné politické dění ve Spojených státech překonává jeho představy.

Spacey srovnával i charaktery jednotlivých kandidátů se svojí seriálovou postavou. "Nesmíme zapomenout, že jde o fiktivní postavu. Někteří prezidentští kandidáti se ale zdají být stejně nereální jako on," zavtipkoval.

Řada politiků podle něj považuje seriál za příliš cynický. Jiní ale připouští, že se realitě přibližuje víc, než by si američtí občané byli schopni připustit.

Uvedení seriálu v době, kdy celé Spojené státy žijí předvolebním kláním, považuje za velmi vhodné. Vytvoření politického "paralelního vesmíru" se podle něj může stát zajímavé nejenom pro americké diváky.

Připomněl například i úspěch seriálu v Číně, kde je Frank Underwood obdivován jako bojovník proti korupci.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Organizátoři hackathonu spustili informační systém k dálničním známkám

Organizátoři dvoudenního hackathonu dnes před 19:00 spustili informační systém k elektronickým dálničním známkám. V příštích týdnech ho chtějí zdarma předat státu, oznámil organizátor akce Tomáš Vondráček. Původně měl stát za systém zaplatit 401 milionů korun, zakázku po velké kritice nakonec zrušil. Systém od pátečního večera vyvíjelo 60 dobrovolníků.

Státní fond dopravní infrastruktury vybral za dodavatele a provozovatele systému Asseco Central Europe. Zakázka se však stala terčem kritiky z řad odborníků, opozice a také premiéra Andreje Babiše (ANO). Podle nich byla zakázka předražená a netransparentní. Odvolán byl kvůli ní ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Připravujeme podrobnosti.

Další zprávy