House of Cards je slabý odvar toho, co se děje v americké politice, tvrdí Kevin Spacey

pej
13. 4. 2016 8:50
Seriál House of Cards je jen mírným předobrazem reality americké politiky. Tvrdí to aspoň Kevin Spacey, který v něm hraje prezidenta Franka Underwooda. Scénář by podle amerického herce mohl přitvrdit, aby se přiblížil realitě předvolebního boje o Bílý dům.
Kevin Spacey v seriálu House of Cards
Kevin Spacey v seriálu House of Cards | Foto: ČTK

"Když se vracím z natáčení, říkám si, že tentokrát jsme zašli opravdu příliš daleko. Pak zapnu televizi, sleduju zprávy a změním názor," řekl Kevin Spacey, podle kterého je seriál streamovací platformy Netflix pouhým náčrtem toho, co se ve skutečnosti děje v americké politice a předvolebním klání o Bílý dům.

Webu britského deníku The Guardian se představitel nevyzpytatelného Franka Underwooda svěřil s tím, že současné politické dění ve Spojených státech překonává jeho představy.

Spacey srovnával i charaktery jednotlivých kandidátů se svojí seriálovou postavou. "Nesmíme zapomenout, že jde o fiktivní postavu. Někteří prezidentští kandidáti se ale zdají být stejně nereální jako on," zavtipkoval.

Řada politiků podle něj považuje seriál za příliš cynický. Jiní ale připouští, že se realitě přibližuje víc, než by si američtí občané byli schopni připustit.

Uvedení seriálu v době, kdy celé Spojené státy žijí předvolebním kláním, považuje za velmi vhodné. Vytvoření politického "paralelního vesmíru" se podle něj může stát zajímavé nejenom pro americké diváky.

Připomněl například i úspěch seriálu v Číně, kde je Frank Underwood obdivován jako bojovník proti korupci.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Praha vypsala nový tendr na novoroční videomapping. Nabídla, že zajistí bezpečnost

Pražský magistrát vypsal nové výběrové řízení na organizátora promítání na budovy, které by mělo nahradit novoroční ohňostroj. Do prvního výběrového řízení se přihlásil jen jeden zájemce, který nesplnil podmínky. Oproti prvnímu tendru magistrát odstranil z podmínek povinnost zajistit bezpečnost akce, kterou si vezme na starost město. "Zakázku jsme zjednodušili a očekáváme, že se do ní přihlásí více uchazečů," uvedl mluvčí Prahy Vít Hofman. Maximální částka, kterou je město ochotné za atrakci zaplatit, zůstala dva miliony korun. Zájemci mohou nabídky podávat do 6. listopadu, ihned poté by měla zasednout výběrová komise a pokud někdo uspěje, smlouva by podle mluvčího měla být uzavřena v polovině listopadu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Srbsko má od UEFA za rasismus na jeden zápas uzavřený stadion

Evropská fotbalová unie UEFA potrestala Srbsko za rasistické chování fanoušků uzavřením stadionu na příští domácí zápas kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Za incidenty ze zářijového utkání s Portugalskem (2:4) si srbští fotbalisté odpykají trest 14. listopadu v duelu s Lucemburskem, který sehrají před prázdnými tribunami.

UEFA navíc srbskému svazu udělila pokutu 33.250 eur (asi 850.500 korun) a národní tým bude v roční podmínce.

Sankce kvůli rasistickému chování fanoušků hrozí i Bulharsku, na jehož hřišti v listopadu uzavře kvalifikační skupinu A český tým. UEFA zatím výtržnosti při nedávném debaklu s Anglií (0:6) stále vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy