reklama
 
 

House of Cards je slabý odvar toho, co se děje v americké politice, tvrdí Kevin Spacey

13. 4. 2016 8:50
Seriál House of Cards je jen mírným předobrazem reality americké politiky. Tvrdí to aspoň Kevin Spacey, který v něm hraje prezidenta Franka Underwooda. Scénář by podle amerického herce mohl přitvrdit, aby se přiblížil realitě předvolebního boje o Bílý dům.

"Když se vracím z natáčení, říkám si, že tentokrát jsme zašli opravdu příliš daleko. Pak zapnu televizi, sleduju zprávy a změním názor," řekl Kevin Spacey, podle kterého je seriál streamovací platformy Netflix pouhým náčrtem toho, co se ve skutečnosti děje v americké politice a předvolebním klání o Bílý dům.

Webu britského deníku The Guardian se představitel nevyzpytatelného Franka Underwooda svěřil s tím, že současné politické dění ve Spojených státech překonává jeho představy.

Spacey srovnával i charaktery jednotlivých kandidátů se svojí seriálovou postavou. "Nesmíme zapomenout, že jde o fiktivní postavu. Někteří prezidentští kandidáti se ale zdají být stejně nereální jako on," zavtipkoval.

Řada politiků podle něj považuje seriál za příliš cynický. Jiní ale připouští, že se realitě přibližuje víc, než by si američtí občané byli schopni připustit.

Uvedení seriálu v době, kdy celé Spojené státy žijí předvolebním kláním, považuje za velmi vhodné. Vytvoření politického "paralelního vesmíru" se podle něj může stát zajímavé nejenom pro americké diváky.

Připomněl například i úspěch seriálu v Číně, kde je Frank Underwood obdivován jako bojovník proti korupci.

autor: pej | 13. 4. 2016 8:50

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama