Naštvaný bagrista strhal balkony novostavby. Tvrdí, že mu developer nezaplatil

Magazín Magazín
2. 8. 2021 12:39
Bagrista stavebních služeb strhal balkony novostavby v německé obci Blumberg. Byl prý frustrovaný, protože nedostal zaplaceno od developerské firmy, s níž uzavřel kontrakt. Ta mu má podle jeho slov dlužit v přepočtu více než 127 milionů korun.
Německý dodavatel nedostal zaplaceno, tak novostavbě ze vzteku strhl balkony | Video: Reddit/u/rafij_h

Demolice v desetitisícovém Blumbergu na jihozápadě Německa se udála minulou středu ve večerních hodinách. Bagr, který strhal balkony a vysklil okna nově postaveného bloku obytných budov, zachytila jedna z pozorovatelek dramatu, která video následně umístila na sociální síť Reddit

Mluvčí tamních policistů uvedl, že 47letý řidič bagru jednal z frustrace. Zadavatel práce mu má údajně dlužit v přepočtu více než 127 milionů korun. Stavař na oplátku na dokončené novostavbě napáchal škodu necelých 13 milionů korun, uvedl britský deník Metro

Mstící se bagrista podle lokálních médií s demolicí přestal jen proto, že se mu rozbila hydraulická hadice. Přesto se mu podařilo částečně rozbořit i prostory garáží. Policie místo na čas uzavřela, protože se obávala poškození plynových lahví, které byly v garážích uloženy. 

V době demolice se v budově nikdo nenacházel, událost však přilákala okolo padesáti svědků, kteří tvrdili, že stavař strhal balkony a poté nasedl do auta a odjel.

Muž se později sám přihlásil policii s tím, že se rozčílil, protože mu developer nezaplatil. 

 

Právě se děje

Další zprávy