Foto: Blob, chrám i sci-fi. Kuriózní zastávky mají i Češi

Foto: Blob, chrám i sci-fi. Kuriózní zastávky mají i Češi
Autobusová zastávka v Brně coby pocta architektovi Janu Kaplickému a jeho slavnému " blobu ".
Zastávka městské hromadné dopravy (MHD) v Liberci, jejíž design navrhl výtvarník David Černý.
Praha.
Izrael.
Foto: ČTK
ČTK Dan Poláček ČTK, Profimedia, Dan Poláček
3. 12. 2013 13:25

Dopravní zastávka nemusí být jen tichým "společníkem" při čekání na dopravní prostředek. Může zároveň odrážet národní kulturu i kreativitu. V různých zemích je proto možné najít velmi osobité provedení autobusových zastávek. Přesvědčte se sami.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Pražské letiště odbavilo v srpnu téměř 700 000 lidí, meziročně o 102 procent víc

Pražské letiště v srpnu odbavilo téměř 700 000 pasažérů, což je o 102 procent více než v předchozím roce. Oproti předkrizovému období jde však o propad o 65 procent. Nejvíce se létalo do Řecka, nejoblíbenější destinací byl bulharský Burgas. V pondělí to uvedlo Letiště Praha. Češi v létě mířili hlavně do tradičních letních dovolenkových destinací. V současnosti se z Prahy létá do více než stovky míst.

"V měsíci srpnu se nám potvrdily naše prognózy o silném výjezdovém cestovním ruchu. V souvislosti s postupným rozvolněním opatření došlo i k mírnému oživení cestovního ruchu z vybraných zemí jako jsou například Izrael nebo Spojené státy americké,“ řekl ředitel leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip. Během srpna se na pražském letišti uskutečnilo přes 7500 vzletů a přistání, což představuje nárůst o 39 procent oproti loňskému srpnu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy