Zemřel fotograf Petr Našic, který pracoval s Formanem či Kusturicou

Foto
27. 1. 2022 10:18
Ve věku 57 let zemřel významný český fotograf Petr Našic. Jako jediný Čech měl možnost fotit zákulisí a průběh natáčení filmu Amadeus od Miloše Formana, byl také dvorním fotografem režiséra Emira Kusturici. O Našicově úmrtí informoval jeho blízký přítel. "Byl nalezen ve svém bytě," uvedl.
Fotograf Petr Našic na archivním snímku z roku 2002
Fotograf Petr Našic na archivním snímku z roku 2002 | Foto: ČTK

Petr Našic  se narodil 29. ledna 1964. Vystudoval pražskou DAMU a ve studiu pokračoval na Brooklyn Academy of Music. Působil jako divadelní a filmový fotograf. Spolupracoval například s primabalerínou Dariou Klimentovou, hercem Vlastimilem Brodským, hlasatelkou a moderátorkou Kamilou Moučkovou, operní pěvkyní Dagmar Peckovou, módní návrhářkou Ivanou Follovou, novinářkou Světlanou Witowskou a s mnoha dalšími. Podle deníku Blesk zemřel Našic po rychlém a těžkém průběhu nemoci covid-19.

Když Forman natáčel v Praze Amadea, bylo Našicovi 18 let, končil právě gymnázium a k americkému štábu se dostal náhodou, bez smlouvy. "Prostě mě tam několik dní trpěli, neměl jsem žádná privilegia," uvedl při jedné z výstav snímků z filmu.

Našic se narodil v roce 1964 a prvním jeho zaměstnáním byl kulisák na Vinohradech. Pak působil v produkci řady pražských scén, v roce 1997 se stal odborným asistentem na Katedře scénografie DAMU. Absolvoval řadu stáží v zahraničí a poté byl fotografem ve svobodném povolání.

 

Právě se děje

Další zprávy