Takový je život. To nejlepší ze soutěže českých pouličních fotografů

Takový je život. To nejlepší ze soutěže českých pouličních fotografů
Jan Kočičák Kočí, finalista soutěže
Luks Pok, finalista soutěže
Martin Schubert, finalista soutěže
Renata Zemanová, 3. místo
Foto: Street Report
vot Foto, vot
14. 2. 2022 17:32
Fotografie zachycující rockového houslistu Jana Hrubého, jejímž autorem je Vítězslav Říha, zvítězila v soutěži pouličních fotografů, kteří se sdružují ve skupině Street Report. Mezi více než třiceti finálovými snímky je mnoho emotivních, vtipných nebo výtvarně zajímavých fotografií - můžete si je prohlédnout ve fotogalerii.

Soutěž, která vyvrcholila v závěru uplynulého roku, měla poměrně jednoduché zadání. Každý z 1800 členů skupiny měl právo poslat pět fotografií, o nichž si myslí, že patří k jeho nejlepším a zároveň nejlépe charakterizují jeho tvorbu v oblasti pouliční a dokumentární fotografie.

Finálové snímky vybrali administrátoři skupiny společně s jejím zakladatelem Janem Jirkovským. "Po dlouhém zvažování jsme nakonec dali dohromady třicet čtyři fotografií, které tvoří pestrý soubor. Ten je vynikající prezentací jednotlivců i celé skupiny," konstatuje administrátorka Jitka Richter. O tom, kdo z finalistů zvítězí, pak svým hlasováním rozhodovali sami členové. O jediný hlas zvítězil Vítězslav Říha, druhá byla Hana Fialová a třetí Renata Zemanová.

Skupina Street Report dlouhodobě spolupracuje s rubrikou Foto na Aktuálně.cz.  Představuje moderní formu fotoklubu, jehož členové se setkávají jak díky skupině na Facebooku, tak i na pravidelných reálných srazech. Členy skupiny jsou jak ryzí amatéři fotografující pro radost, tak i mnozí poloprofesionální a profesionální  fotografové, orientující se na reportáž a dokument. Mezi členy skupiny je několik autorů, jejich snímky byly oceněny na Czech Press Photo a na významných mezinárodních soutěžích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 31 minutami

Muž, který v pondělí v Brně ohrožoval lidi v budově kanceláří, měl plně funkční zbraň

Zbraň muže, který v pondělí v Brně ohrožoval lidi v kancelářské budově, byla plně funkční. Policie při prohlídce budovy našla i zničenou místnost a v ní možné části výbušného systému. Muže zatím nebylo možné vyslechnout. Na policejním webu o tom ve čtvrtek informoval mluvčí David Chaloupka. Policie zveřejnila video ze zásahu, kdy muže zajistila. Při události se nikdo z evakuovaných lidí nezranil.

"Případ si převzali kriminalisté, kteří jej kvalifikovali jako nebezpečné vyhrožování a obecné ohrožení. Zadrženého muže zatím vzhledem k jeho zdravotnímu stavu nebylo možné vyslechnout, zůstává hospitalizovaný v uzavřeném zdravotnickém zařízení," uvedl Chaloupka.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Za výrobu a distribuci drog na Šumpersku uložil soud muži 12 let vězení

Za rozsáhlou výrobu a distribuci drog na Šumpersku potrestal ve čtvrtek olomoucký krajský soud Karla Směšného 12 lety vězení. Jde o nejvyšší trest z původní osmičlenné organizované skupiny, kterou kriminalisté odkryli předloni v červnu. Poslednímu ze souzených mužů, Radoslavu Žákovi, uložil soud dva roky vězení. Případ zbylých šesti mužů soud pravomocně uzavřel loni v červnu, když uzavřel jejich dohodu o vině a trestu. Skupina obstarávala přes kontakty v Polsku léčiva a chemikálie k výrobě pervitinu, zadokumentované množství podle policie stačilo na výrobu více než sto kilogramů této drogy.

Směšný obstarával od roku 2020 do poloviny roku 2021 jako člen organizované zločinecké skupiny působící ve více státech velké množství sloučenin, z nichž se dají chemickým postupem drogy fyrobit. V několika případech v dílně v Šumperku pervitin také vyrobil a v Sudkově na Šumpersku ji prodával. Odsouzen je i za to, že v obci Chromeč převzal pro výrobu drog 15 kilogramů jódu a také červený fosfor; podle odborníků by se například z množství jódu podařilo vyrobit až 15 kilogramů pervitinu. Soud mu uložil i peněžitý trest 455 tisíc korun. Směšnému hrozilo deset až 18 let vězení. "Za obdobnou trestnou činnost stojí před soudem již potřetí," uvedl soudce Martin Lýsek.

Žákovi se naopak účast na organizované zločinecké skupině neprokázala, podle soudu nebyl proveden subjektivní důkaz o vědomé účasti na její trestné činnosti. I z toho důvodu byl trest podstatně nižší, potrestán byl za distribuci drog a nález chemikálií při domovní prohlídce.

Zdroj: ČTK
Další zprávy