Nejlepší portréty roku. Od inspirace Marií Antoinettou po pastevce se psy

Nejlepší portréty roku. Od inspirace Marií Antoinettou po pastevce se psy
Prestižní Světové fotografické ceny Sony přinášejí každý rok stovky nádherných snímků od nejlepších fotografů planety. Je mezi nimi samozřejmě i řada vynikajících portrétů nebo snímků odrážejících lidský život. Vybrali jsme ty nejlepší od finalistů soutěže v kategoriích Portrét, Lifestyle a Kreativní fotografie. Najdete je v této fotogalerii. Autorem tohoto portrétu šermířky Aeshi je Owen Harvey z Velké Británie, finalista v kategorii Portrét / Open.
Simone Corallini (Itálie): Šestnáctiletý surfař Simone Gentile. Vítězný snímek v kategorii Portrét / Open.
Davide Limonta (Itálie): Vasile - rumunský pastevec, který už dva roky pracuje na farmě v italském údolí dolního Pádu. Finalista v kategorii Lifestyle / Open.
Hend Wahdan (Egypt): Nostalgie. Finalista v kategorii Lifestyle / Open.
Foto: Daniela Jaime Díaz, Sony World Photography Awards 2022
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 28. 5. 2022 18:15
Prestižní Světové fotografické ceny Sony přinášejí každý rok stovky nádherných snímků od nejlepších fotografů planety. Je mezi nimi samozřejmě i řada vynikajících portrétů nebo snímků odrážejících lidský život. Vybrali jsme ty nejlepší od finalistů soutěže v kategoriích Portrét, Lifestyle a Kreativní fotografie. Najdete je v této fotogalerii.

Jedna z nejuznávanějších světových fotografických soutěží Sony World Photography Awards (Světové fotografické ceny Sony) v polovině dubna oznámila letošní vítěze, které už jsme představili v předchozím článku. V následujících fotogaleriích, k nimž patří i tato, představujeme snímky finalistů jednotlivých kategorií soutěže. 

V první části nazvané Fotky nabité touhou cestovat. Nejkrásnější krajiny ze světové soutěže jsme přinesli vybrané snímky finalistů v kategoriích Krajina, Cestovatelská fotografie, Příroda, Pohyb a Street fotografie. Jejich společným jmenovatelem je to, že ukazují krásná místa a probouzejí chuť je navštívit.

V tomto pokračování se zaměřujeme na fotografy, jejichž tvorba se zaměřuje na zachycení člověka a jeho osobnosti. Vybrali jsme ty nejzajímavější snímky finalistů z kategorií Portrét, Lifestyle a Kreativní fotografie, které se k tomuto tématu nějakým způsobem vážou.

Do soutěže Sony World Photography Awards bylo letos přihlášeno více než 340 tisíc snímků z 211 zemí. Porotce otevřené části soutěže Hideko Kataoka, který působí jako šéf fotografického oddělení japonského Newsweeku, konstatoval: "Opravdu mě bavilo hodnotit širokou škálu kategorií od zátiší až po pouliční fotografii. Při výběru vítězných snímků byla velmi důležitá kreativita a originalita a bylo úžasné vidět nadšení a radost fotografů, které z oceněných záběrů vyzařují. Každá fotografie v této soutěži elegantním způsobem podává ucelenou vizuální výpověď." 

 

Právě se děje

Další zprávy