Fotky nabité touhou cestovat. Nejkrásnější krajiny ze světové soutěže

Fotky nabité touhou cestovat. Nejkrásnější krajiny ze světové soutěže
Prestižní Světové fotografické ceny Sony přinášejí každý rok stovky nádherných snímků od nejlepších fotografů planety. Z letošního ročníku jsme vybrali snímky, které probouzejí touhu cestovat. Pocházejí většinou od vítězů a finalistů kategorií Krajina, Cestovatelská fotografie, ale některé se objevily třeba i v kategoriích Příroda nebo Pohyb. Podívejte se.
Tento snímek pořídil Darshan Ganapathy (Indie). Zachycuje festival horkovzdušných balonů ve Varánasí. (Finalista v kategorii Cestovatelská fotografie / Open).
Stuart Chape (Austrálie): Mangrovy v Novém Jižním Walesu. Finalista v kategorii Krajina / Open.
Wonyoung Choi (Korejská republika): V oblacích - pohled na Seoul. Finalista v kategorii Architektura / Open.
Ewa Jermakowiczová: Cesta. Finalistka v kategorii Příroda / open.
Foto: Sony World Photography Awards 2022
Foto
26. 4. 2022 6:00
Prestižní Světové fotografické ceny Sony přinášejí každý rok stovky nádherných snímků od nejlepších fotografů planety. Z letošního ročníku jsme vybrali takové, které probouzejí touhu cestovat. Pocházejí většinou od vítězů a finalistů kategorií Krajina, Cestovatelská fotografie, ale některé se objevily třeba i v kategoriích Příroda nebo Pohyb. Podívejte se.

Jedna z nejuznávanějších světových fotografických soutěží Sony World Photography Awards (Světové fotografické ceny Sony) v polovině dubna oznámila letošní vítěze, které už jsme představili v předchozích článcích. Nyní se zaměříme více na finalisty jednotlivých kategorií a představíme krásné fotografie, které bojovaly o ta nejvyšší umístění v kategoriích označovaných Open (soutěží v nich jednotlivé snímky).

V první části si můžete prohlédnout vybrané snímky finalistů v kategoriích Krajina, Cestovatelská fotografie, Příroda, Pohyb a Street fotografie. Jejich společným jmenovatelem je to, že ukazují krásná místa a probouzejí chuť je navštívit.

Do soutěže Sony World Photography Awards bylo letos přihlášeno více než 340 tisíc snímků z 211 zemí. Porotce otevřené části soutěže Hideko Kataoka, který působí jako šéf fotografického oddělení japonského Newsweeku, konstatoval: "Opravdu mě bavilo hodnotit širokou škálu kategorií od zátiší až po pouliční fotografii. Při výběru vítězných snímků byla velmi důležitá kreativita a originalita a bylo úžasné vidět nadšení a radost fotografů, které z oceněných záběrů vyzařují. Každá fotografie v této soutěži elegantním způsobem podává ucelenou vizuální výpověď." 

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy