Návrat rysů a divoké Slovensko. Fotograf Tomáš Hulík se nechává inspirovat přírodou

Tomáš Hulík vystavuje v pražské Nikon Photo Gallery cyklus Inspirováno přírodou.
Tomáš Hulík vystavuje v pražské Nikon Photo Gallery cyklus Inspirováno přírodou.
Tomáš Hulík vystavuje v pražské Nikon Photo Gallery cyklus Inspirováno přírodou.
Tomáš Hulík vystavuje v pražské Nikon Photo Gallery cyklus Inspirováno přírodou.
Tomáš Hulík vystavuje v pražské Nikon Photo Gallery cyklus Inspirováno přírodou.
Foto: Tomáš Hulík
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
30. 11. 2016 9:05
I v uličkách pražské Malé Strany může člověk spatřit rysy, medvědy nebo orly skalní. Stačí vědět, kde je hledat – tím místem je Nikon Photo Gallery, kde momentálně vystavuje fotograf Tomáš Hulík. Specializuje se právě na divokou přírodu a na krajinářskou fotografii.

Tomáš Hulík je fotograf, který má mimo jiné vítězný titul v jedné z kategorií soutěže Slovak Press Photo. Publikuje také v prestižních časopisech, jako je National Geographic a Geo a je ambasadorem značky Nikon na Slovensku.

Divokou přírodu nejen fotografuje, ale natáčí také přírodovědné filmy. „Bohužel nedotčených míst v rapidně ubývá a zvěře, na kterou narazíte, také,“ uvádí na svém webu a vysvětluje, že právě proto se stále více věnuje také ochraně přírody.

Přírodovědné filmy Tomáše Hulíka odvysílaly velké televizní stanice včetně ZDF a Discovery Channel. Pro rakouskou společnost ORF natočil dokumentární film o Vysokých Tatrách Divočina zamrzlá v čase a film Návrat rysů. Mezi jeho poslední filmy patří Cesty Slovenskem, Král nebes: Orel skalní a Divoké Slovensko.

Kromě přírody fotografuje i reportáže a dokument. Účastnil se vědeckých a fotografických expedic na ruský Dálný východ, na ostrov Sachalin, na jezero Bajkal, na Borneo, Sumatru, do Jižní Korey nebo Norska, Mongolska a Keni.

O výstavě:

Tomáš Hulík: Inspirováno přírodou
Nikon Photo Gallery, Praha
Výstava potrvá do 31. prosince

 

Právě se děje

před 25 minutami

Vláda Zemanovi navrhla, aby jmenoval druhou generálku české armády

Armáda by měla získat druhou generálku. Vláda dnes schválila návrh na jmenování rektorky Univerzity obrany plukovnice Zuzany Kročové do hodnosti brigádní generálky. Kabinet odsouhlasil také návrh na jmenování dalších deseti generálů. Pokud prezident Miloš Zeman vládní doporučení odsouhlasí, povýšeni budou k 8. květnu. Sdělil to v pondělí Jakub Fajnor z tiskového oddělení ministerstva obrany.

Návrh vládě předložil ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO). "Přestože je většina pozornosti věnována pomoci armády v opatřeních proti covidu-19, nebylo možné opomenout tradiční a významnou událost, jmenování nových generálů," uvedl. "Všichni nově jmenovaní i povýšení generálové si uznání zaslouží, protože dlouhodobě prokazují, že patří k nejlepším vojákům z povolání, které ozbrojené síly České republiky mají," dodal ministr.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 26 minutami

Německá vládní CDU chce Lascheta jako kandidáta na kancléře, CSU zase Södera

Německá vládní Křesťanskodemokratická unie (CDU) dosluhující kancléřky Angely Merkelové dnes podpořila kandidaturu svého předsedy a premiéra Severního Porýní-Vestfálska Armina Lascheta na kancléře v zářijových parlamentních volbách. Sesterská bavorská Křesťanskosociální unie (CSU) se následně jasně postavila za svého šéfa a bavorského premiéra Markuse Södera. Nyní je tak na Söderovi a Laschetovi, aby se dohodli, kdo z nich tedy konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede.

Generální tajemník CDU Paul Ziemiak na dnešní tiskové konferenci po jednání předsednictva CDU prohlásil, že podpora Laschetovi není konečným rozhodnutím. Postoj CDU ho totiž pověřuje k tomu, aby se nyní dohodl se Söderem, kdo z této dvojice nakonec konzervativní unii CDU/CSU do voleb povede. Laschet prohlásil, že se Söderem bude hovořit ještě dnes. Söder k tomu uvedl, že s ním již jednal o záležitostech pandemie a že nevylučuje další telefonát. Dodal ale, že dnes nelze rozhodnutí o kandidatuře očekávat.

Další zprávy