FOTO Simpsonovi a lego: Homer i Marge prodělali plastiku

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 1. 2014 13:50
Nová kolekce lego bude stát čtyři tisíce korun a začne se prodávat od příštího měsíce ve Spojených státech.
Marge Simpsonová.
Marge Simpsonová. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Kodaň - Dánský výrobce hraček Lego potvrdil, že letos uvede na trh novou stavebnici inspirovanou populárním televizním seriálem Simpsonovi. Chybět nebudou hlavní hrdinové, včetně rodičů Homera a Marge Simpsonových. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Simpsonovi - úvodní znělka předělená do lego stylu
Simpsonovi - úvodní znělka předělená do lego stylu | Video: Youtube

Fanoušci Simpsonových a Lega však oba tyto fenomény propojili již dávno, jak o tom svědčí nejrůznější fotografie na internetu a videa na YouTube.

Na internetu ožívají podomácky vyrobené postavičky Homera, Barta, Lízy, Marge a Maggie z lego kostiček v krátkých epizodách.

Homer Simpson.
Homer Simpson. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Nová kolekce Lega nabídne kromě postaviček i bohaté příslušenství: Bart bude mít skateboard a komiksový časopis, Homer kufřík, Líza batoh a sešit s úkolem, Maggie vrtačku a šlehač a Marge květinu, lopatku a vysavač.

Bart Simpson - postavička z lego figurek a originální figurka.
Bart Simpson - postavička z lego figurek a originální figurka. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Stavebnicová sada půjde v USA do prodeje příští měsíc a bude stát 199 dolarů (asi 4000 Kč). Lego rovněž plánuje vydat v květnu oddělenou řadu šestnácti figurek Simpsonových.

"Víme, že našim fanouškům se bude líbit stavění domova rodiny Simpsonových do sebemenších podrobností a možnost sbírat charakteristické postavy ve formě minifigurek Lega," prohlásil Jill Wilfert ze společnosti Lego Group.

Líza Simpsonová.
Líza Simpsonová. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Na plán Lega vytvořit stavebnici na motivy Simpsonových už se internetu objevily i kritické reakce. Nespokojení pisatelé uvádějí, že seriál není vhodný pro děti, poněvadž se v něm často nadává a mluví o tématech pro dospělé.

Maggie Simpsonová.
Maggie Simpsonová. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Jiní diskutéři nicméně oponují, že Simpsonovi škodlivé pro malé diváky nejsou a že kupříkladu filmová sága Hvězdné války, jíž se Lego úspěšně inspirovalo v minulosti, je vzhledem k násilným scénám pro děti vhodná mnohem méně.

Americký animovaný seriál Simpsonovi, který je satirickou parodií na životní styl americké střední vrstvy, se ve Spojených státech vysílá již 25 let.

Společnost Lego loni předstihla firmu Hasbro a stala se druhým největším výrobcem hraček po společnosti Mattel. K tomu jí pomohl především úspěch stavebnic a figurek založených na filmech, jako je Pán prstenů, Příběh hraček či Avengers. S touto strategií začalo Lego v roce 1999, když vydalo stavebnice na téma Hvězdných válek.

Lego již podepsalo dohodu s vlastníkem autorských práv, filmovým studiem 20th Century Fox. Česká premiéra celovečerního filmu Lego příběh proběhne 6. února.   

 

Právě se děje

před 40 minutami

Indičtí policisté zastřelili podezřelé ze znásilnění a vraždy

Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky. Muži se pokusili během rekonstrukce na místě, kde se čin minulý týden odehrál, policisty odzbrojit a utéct. Ti ale zahájili palbu. Dva policisté jsou zranění. Informoval o tom dnes zpravodajský server BBC.

Spálené tělo veterinářky bylo nalezeno minulý čtvrtek pod silničním nadjezdem ve vesnici nedaleko města Hajdarábád. Podle policie byla oběť před smrtí zřejmě hromadně znásilněna, nicméně kvůli špatnému stavu jejího těla to lze jen těžko ověřit. Policie zatkla čtyři podezřelé a dočasně postavila mimo služby tři policisty, kteří podle rodiny oběti nereagovali dostatečně rychle poté, co byla veterinářka nahlášena jako nezvěstná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy