FOTO Simpsonovi a lego: Homer i Marge prodělali plastiku

Domácí ČTK Domácí, ČTK
9. 1. 2014 13:50
Nová kolekce lego bude stát čtyři tisíce korun a začne se prodávat od příštího měsíce ve Spojených státech.
Marge Simpsonová.
Marge Simpsonová. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Kodaň - Dánský výrobce hraček Lego potvrdil, že letos uvede na trh novou stavebnici inspirovanou populárním televizním seriálem Simpsonovi. Chybět nebudou hlavní hrdinové, včetně rodičů Homera a Marge Simpsonových. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Simpsonovi - úvodní znělka předělená do lego stylu
Simpsonovi - úvodní znělka předělená do lego stylu | Video: Youtube

Fanoušci Simpsonových a Lega však oba tyto fenomény propojili již dávno, jak o tom svědčí nejrůznější fotografie na internetu a videa na YouTube.

Na internetu ožívají podomácky vyrobené postavičky Homera, Barta, Lízy, Marge a Maggie z lego kostiček v krátkých epizodách.

Homer Simpson.
Homer Simpson. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Nová kolekce Lega nabídne kromě postaviček i bohaté příslušenství: Bart bude mít skateboard a komiksový časopis, Homer kufřík, Líza batoh a sešit s úkolem, Maggie vrtačku a šlehač a Marge květinu, lopatku a vysavač.

Bart Simpson - postavička z lego figurek a originální figurka.
Bart Simpson - postavička z lego figurek a originální figurka. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Stavebnicová sada půjde v USA do prodeje příští měsíc a bude stát 199 dolarů (asi 4000 Kč). Lego rovněž plánuje vydat v květnu oddělenou řadu šestnácti figurek Simpsonových.

"Víme, že našim fanouškům se bude líbit stavění domova rodiny Simpsonových do sebemenších podrobností a možnost sbírat charakteristické postavy ve formě minifigurek Lega," prohlásil Jill Wilfert ze společnosti Lego Group.

Líza Simpsonová.
Líza Simpsonová. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Na plán Lega vytvořit stavebnici na motivy Simpsonových už se internetu objevily i kritické reakce. Nespokojení pisatelé uvádějí, že seriál není vhodný pro děti, poněvadž se v něm často nadává a mluví o tématech pro dospělé.

Maggie Simpsonová.
Maggie Simpsonová. | Foto: Repro You Tube/lego.wikia.com

Jiní diskutéři nicméně oponují, že Simpsonovi škodlivé pro malé diváky nejsou a že kupříkladu filmová sága Hvězdné války, jíž se Lego úspěšně inspirovalo v minulosti, je vzhledem k násilným scénám pro děti vhodná mnohem méně.

Americký animovaný seriál Simpsonovi, který je satirickou parodií na životní styl americké střední vrstvy, se ve Spojených státech vysílá již 25 let.

Společnost Lego loni předstihla firmu Hasbro a stala se druhým největším výrobcem hraček po společnosti Mattel. K tomu jí pomohl především úspěch stavebnic a figurek založených na filmech, jako je Pán prstenů, Příběh hraček či Avengers. S touto strategií začalo Lego v roce 1999, když vydalo stavebnice na téma Hvězdných válek.

Lego již podepsalo dohodu s vlastníkem autorských práv, filmovým studiem 20th Century Fox. Česká premiéra celovečerního filmu Lego příběh proběhne 6. února.   

 

Právě se děje

před 44 minutami

Syrská armáda dobyla většinu provincie Aleppo z rukou rebelů

Vojska syrského prezidenta Bašára Asada, jejichž hlavním spojencem je Rusko, v neděli dobyla většinu provincie Aleppo. S odvoláním na sdělení syrských státních médií o tom informovala agentura Reuters.

Ruské válečné letouny v neděli zahájily intenzivní nálety v Aleppu. Zasažena byla podle místních aktivistů řada měst včetně Anadánu, který později dobyla pozemní vojska syrské armády s pomocí Íránem podporovaných milic.

V blízkosti syrské hranice s Tureckem ve městě Tal Abjad mezitím exploze nálože umístěné v autě zabila několik lidí, uvedla agentura Reuters s odvoláním na svědky. Bližší podrobnosti o počtu mrtvých a pachatelích zatím nejsou jasné. V uplynulých měsících si ale podobné útoky ve městě, ze kterého loni v říjnu turecká armáda vyhnala milici syrských Kurdů, vyžádaly životy desítek civilistů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy