VIDEO Greenpeace "vyhladili" zvířata v pohádce Lví král

pej
9. 1. 2014 5:00
Holandská pobočka Greenpeace vymazala všechna zvířátka z Lvího krále. Chtěla tak upozornit na vymírání živočišných druhů.
Video Lví král v režii Greenpeace | Video: Vimeo

Amsterdam – Známá nevládní nezisková organizace zabývající se ochranou životního prostředí upravila animovanou pohádku Lví král z dílny Walta Disneyho, aby poukázala na vymírání ohrožených živočišných druhů.

Ve spolupráci s nizozemským studiem Studio Smack vzniklo krátké video, v němž postupně mizí jedno kreslené zvířátko za druhým.

Greenpeace tak reaguje na dramatický nárůst počtu ohrožených druhů, kterým hrozí vyhynutí. Podle Mezinárodního svazu ochrany přírody spadá do ohrožené skupiny přes 19 tisíc živočišných druhů. Ohroženo je 20 % rostlin a 13 % veškerého ptactva.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

TOP 09 povede do voleb Pekarová Adamová, schválil výbor

TOP 09 v rámci koalice Spolu s ODS a KDU-ČSL povede do sněmovních voleb předsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová, která bude zároveň v čele společné kandidátky v Praze. Výkonný výbor dnes večer schválil kandidáty pro všechny kraje, informovala strana po skončení jednání. Debata se podle informací ČTK vedla zejména o pražské kandidátce, kde členové výboru prohodili kandidáty na třetím a čtvrtém místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy