Obrazem: Na Václavském náměstí přibylo devatenáct soch. Ale pouze na měsíc

Ozdobené Václavské náměstí.
"Myslím si, že je dobré, když je socha kontroverzní, žije na plné pecky a budí diskusi," dodal uznávaný sochař.
Od Krninské je i nahá punkerka s rukama za hlavou.
Další z autorek Nikola Emma Ryšavá a její Vysocí cizí neznámí, vzbuzující pozornost u páru jiných neznámých v popředí.
Anna Krninská a její socha dvou lopat šikanujících malé lopaty.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 13. 9. 2017 19:23
Pokud půjdete po Václavském náměstí, asi si všimnete soch umístěných převážně uprostřed prostranství. Jde o díla studentů ateliéru sochařství pražské Akademie výtvarných umění, kteří zde vystavují na popud Sdružení Nového Města pražského. Cílem prvního ročníku netradiční výstavy zvané VáclavART je podle pořadatelů uvést nové umění do veřejného prostoru a přinést impulzy do diskuse o budoucí podobě Václavského náměstí. Na některé sochy s jejich autory a autorkami se můžete podívat v galerii.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Horská služba varuje v Krkonoších před ledovkou a náledím

Horská služba Krkonoše varuje před náledím a ledovkou. Hlavně na hřebenech hor komplikuje pohyb místy vyfoukaný zledovatělý terén, který se střídá s navátým novým sněhem. Na hřebenech Krkonoš je nejčastěji 40 až 110 centimetrů sněhu a nadále platí druhý mírný stupeň lavinového nebezpečí z pěti.

U hřebenové Luční boudy v nadmořské výšce 1415 metrů bylo ráno zataženo, 12 stupňů pod nulou. Ještě mrazivěji bylo na Sněžce, kde podle polské horské služby teplota ráno klesla na minus 13,8 stupně Celsia, pocitová teplota kvůli silnému větru byla téměř 22 stupňů pod nulou. Vítr dosahoval rychlosti přes 50 km/h. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy