Fotopostřehy z Maroka 2: Modré město na drogách, hi-tech mešita i špinavá Casablanca

Modré město (na drogách), to je jedna z cestovatelských perel Maroka. Pojďte se podívat na další.
Cestování po Maroku nabízí výhledy, které by mohly tvořit přebal na Kerouacovy knihy.
Maroko je zemí nabízející kombinaci hned několik krajin, které jako by z oka vypadly jiným státům. Včetně například těchto skalnatých vrchů, podobných těm ve Skotsku.
Přes pouště, "americké" polopouště s velkými kaňony, "evropské" lesy a skály až po krásné a tři a půl tisíce kilometrů dlouhé pobřeží.
Kulturní dědictví země na severu Afriky je navíc také víc než bohaté. Zde například rozsáhlé bývalé římské město Volubilis, jehož pozůstatky jsou dnes přístupné a zapsané v UNESCO.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 12. 2018 11:00
Stále oblíbenější turistická destinace pro turisty z celého světa, ty z Česka nevyjímaje, to je severoafrická země Maroko. Po prvním díle z Marrákeše, pouště a vysokého Atlasu následují fotky pobřežních měst, z místa setkání dvou oceánů i sytě modrého "instagramového" města, kde vám stoprocentně někdo nabídne hašiš.
 

Právě se děje

před 12 minutami

 Kvůli spornému zákonu o hanobení čínské národní hymny obyvatelé Hongkongu opět protestují v ulicích

Policie na jejich rozehnání použila slzný plyn a ve velkém počtu střeží budovu hongkongského parlamentu, který má dnes normu projednávat, uvedla agentura DPA.

Stovky příslušníků pořádkové policie v očekávání nepokojů vztyčily kolem parlamentu dvoumetrovou bariéru. Demonstranti se však v masovém měřítku nesešli, uvedl hongkongský deník South China Morning Post. Podle něj skupinky demonstrantů ojediněle zastavovaly dopravu a policie proti nim použila slzný plyn. Zatčeno bylo 16 demonstrantů, z nichž tři jsou obviněni, že u sebe měli zápalné láhve.

Zdroj: ČTK
Další zprávy