Fotopostřehy z Maroka 2: Modré město na drogách, hi-tech mešita i špinavá Casablanca

Modré město (na drogách), to je jedna z cestovatelských perel Maroka. Pojďte se podívat na další.
Cestování po Maroku nabízí výhledy, které by mohly tvořit přebal na Kerouacovy knihy.
Maroko je zemí nabízející kombinaci hned několik krajin, které jako by z oka vypadly jiným státům. Včetně například těchto skalnatých vrchů, podobných těm ve Skotsku.
Přes pouště, "americké" polopouště s velkými kaňony, "evropské" lesy a skály až po krásné a tři a půl tisíce kilometrů dlouhé pobřeží.
Kulturní dědictví země na severu Afriky je navíc také víc než bohaté. Zde například rozsáhlé bývalé římské město Volubilis, jehož pozůstatky jsou dnes přístupné a zapsané v UNESCO.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
15. 12. 2018 11:00
Stále oblíbenější turistická destinace pro turisty z celého světa, ty z Česka nevyjímaje, to je severoafrická země Maroko. Po prvním díle z Marrákeše, pouště a vysokého Atlasu následují fotky pobřežních měst, z místa setkání dvou oceánů i sytě modrého "instagramového" města, kde vám stoprocentně někdo nabídne hašiš.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy