Velký člověk a normální ženská, vzpomínal Dyk. S Evou Pilarovou se loučilo 300 lidí

Velký člověk a normální ženská, vzpomínal Dyk. S Evou Pilarovou se loučilo 300 lidí
Bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Strahově se ve středeční poledne zaplnila lidmi.
Tři sta lidí se přišlo rozloučit se zpěvačkou Evou Pilarovou. Kvůli pandemickým opatřením jich víc být nemohlo.
Po jejím skonu se kvůli přísným karanténním opatřením mohlo pohřbu zúčastnit pouze jedenáct nejbližších.
Většina lidí měla roušky.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 3. 6. 2020 17:20
Plná bazilika Nanebevzetí Panny Marie na Strahově v Praze se ve středu rozloučila se zpěvačkou Evou Pilarovou. Mezi smutečními hosty byly i známé osobnosti, za umělce se loučil zpěvák Vojtěch Dyk. Pilarová zemřela před necelými třemi měsíci, avšak kvůli pandemii byla zádušní mše odložena. Držitelka řady cen včetně několika Zlatých slavíků zemřela na zdravotní komplikace ve věku osmdesáti let.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

SPD chce získat v krajích aspoň 50 zastupitelů, v senátních volbách jednoho postupujícího

Hnutí SPD chce získat v podzimních krajských volbách aspoň pět desítek zastupitelů a chce uspět ve všech 13 regionech. Po jednání celostátního grémia v Praze to řekli předseda a místopředseda SPD Tomio Okamura a Radim Fiala. Ambicí hnutí je podílet se na vedení nejméně dvou krajů. Na kampaň hodlá SPD vydat kolem 20 milionů korun.

Po minulých volbách se SPD dostalo do koalice v jednom kraji, a to Ústeckém. "Úspěchem bude jakékoli zvýšení tohoto počtu," uvedl Okamura po shromáždění, kterým hnutí zahájilo předvolební kampaň. Před čtyřmi lety se SPD ucházelo o hlasy voličů ve většině krajů v koalici se Stranou práv občanů-Zemanovci.  Letos bude SPD kandidovat ve všech regionech samostatně

V případě senátních voleb bude SPD usilovat podle Okamury o to, aby některý z kandidátů hnutí postoupil do druhého volebního kola. "Udělali bychom vše pro to, abychom uspěli," uvedl. V Senátu SPD zastoupení dosud nemá.

Další zprávy