Fotky odhalené Kate se šíří. Chamtivost, říká mluvčí

ČTK ČTK
15. 9. 2012 19:05
Snímky zveřejňují další média. Královský palác zvažuje "všechny přiměřené reakce"
Kate s Williamem jsou v těchto dnech na návštěvě Asie. Snímek je ze Singapuru.
Kate s Williamem jsou v těchto dnech na návštěvě Asie. Snímek je ze Singapuru. | Foto: Reuters

Londýn - Snímky odhalené britské vévodkyně z Cambridge, které vyšly v pátek ve francouzském magazínu Closer, otiskl v sobotu také irský bulvární list Irish Daily Star. Zveřejnit se je chystá v pondělí rovněž italský časopis Chi. Královský palác publikaci odsoudil a zvažuje v případě italského časopisu další žalobu.

Snímky Kate, manželky prince Williama, slunící se v jižní Francii "nahoře bez" vyvolaly v Británii poprask. Kancelář prince Williama ihned zažalovala časopis Closer za narušení soukromí královského páru.

Italský časopis Chi dnes oznámil, že v pondělí otiskne 26 stránek se snímky třicetileté Kate. Bulvární Chi, stejně jako Closer, je součástí vydavatelství Mondadori, které patří bývalému italskému premiérovi Silvio Berlusconimu a které řídí jeho dcera Marina.

Chamtivost a rozrušení

Mluvčí kanceláře prince Williama uvedla, že se zvažují "všechny přiměřené reakce" na publikace snímků v Chi. Podle ní zveřejnění fotografií v Itálii slouží jen k tomu, aby "dále, zcela neomluvitelně rozrušilo vévodu a vévodkyni z Cambridge, kteří společně trávili čas v soukromí v domě svého příbuzného".

Už v sobotu přinesl snímky Kate irský bulvár Irish Daily Star, který je otiskl na dvou stranách uvnitř listu. Královský palác irský deník také odsoudil s tím, že "motivací tohoto činu může být jen chamtivost".

Šéfredaktor listu Mike O'Kane řekl, že snímky nejsou ve vydání, které se distribuuje v Severním Irsku, které je součástí Spojeného království. "Vévodkyně se neliší od snímků jiných celebrit, třeba Rihanny nebo lady Gaga... Není budoucí královnou Irska, takž se zdá, že to vzbuzuje poprask jen v Británii. A jsou to velmi vkusné snímky," dodal.

První byl Closer

Šéfredaktor Chi Alfonso Signorini řekl, že se neobává žaloby, protože snímky už jsou na veřejnosti. "Postavení časopisu Closer je jiné, protože oni byli první," řekl Signorini.

Berlusconi přitom sám hrozil žalobou španělskému listu El País za zveřejnění v roce 2009 snímků z jeho letoviska na Sardinii.

Žádný britský list zatím nezveřejnil snímky poloobnažené Kate, přestože jejich autor je nabízel i v Británii.

William, který je po svém otci Charlesovi druhým v pořadí na trůn, a Kate jsou nyní na cestě po Asii a Tichomoří.

Fotografie kontroverzní titulní stránky francouzského časopisu Closer v sobotu otiskl i český bulvár.

 

Právě se děje

Další zprávy