Firma špehovala ženu na Facebooku a pak ji vyhodila

Veronika Šmausová
26. 4. 2009 16:00
Basilej - Když si zaměstnavatelé jedné Švýcarky všimli, že používá Facebook, zatímco v práci tvrdila, že je příliš nemocná na to, aby mohla pracovat s počítačem, vyhodili ji.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Svému nadřízenému předtím tvrdila, že trpí migrénou a že musí ležet v zatemněné místnosti.

Podle National Suisse, zaměstnavatele, to, že v té době používala Facebook zničilo důvěru v zaměstnankyni.

Žena ale tvrdí, že je nevinná. Na internetu prý surfovala, zatímco ležela s iPhonem.

Přítel nebo špeh?

Nevěří ani tvrzení, že toho, že je na Facebooku, si náhodou všiml její kolega a firmu viní ze špehování.

Firma si dokonce měla na Facebooku vytvořit fiktivní profil, který se s ženou na Facebooku spřátelil jen proto, aby firma mohla sledovat její aktivitu na Facebooku.

Podezření pojala především proto, že její „přítel" z Facebooku zmizel okamžitě po té, co byla propuštěna.

National Suisse si ale trvá na svém. Když má někdo dost sil na to hrát si s migrénou na Facebooku, má mít dost sil i na to pracovat s migrénou.

Není to první zaměstnanecký spor vzniklý kvůli Facebooku. Některé firmy jeho používání raději zakazují. Jinde byli již zaměstnanci za jeho používání při práci vyhozeni.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy