Firma špehovala ženu na Facebooku a pak ji vyhodila

Veronika Šmausová
26. 4. 2009 16:00
Basilej - Když si zaměstnavatelé jedné Švýcarky všimli, že používá Facebook, zatímco v práci tvrdila, že je příliš nemocná na to, aby mohla pracovat s počítačem, vyhodili ji.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Aktuálně.cz

Svému nadřízenému předtím tvrdila, že trpí migrénou a že musí ležet v zatemněné místnosti.

Podle National Suisse, zaměstnavatele, to, že v té době používala Facebook zničilo důvěru v zaměstnankyni.

Žena ale tvrdí, že je nevinná. Na internetu prý surfovala, zatímco ležela s iPhonem.

Přítel nebo špeh?

Nevěří ani tvrzení, že toho, že je na Facebooku, si náhodou všiml její kolega a firmu viní ze špehování.

Firma si dokonce měla na Facebooku vytvořit fiktivní profil, který se s ženou na Facebooku spřátelil jen proto, aby firma mohla sledovat její aktivitu na Facebooku.

Podezření pojala především proto, že její „přítel" z Facebooku zmizel okamžitě po té, co byla propuštěna.

National Suisse si ale trvá na svém. Když má někdo dost sil na to hrát si s migrénou na Facebooku, má mít dost sil i na to pracovat s migrénou.

Není to první zaměstnanecký spor vzniklý kvůli Facebooku. Některé firmy jeho používání raději zakazují. Jinde byli již zaměstnanci za jeho používání při práci vyhozeni.

 

Právě se děje

před 20 minutami

Johaugová vládla i v Lahti a překonala rekord Björgenové

Norská lyžařka Therese Johaugová potvrdila nadvládu ve Světovém poháru i v Lahti, kde dnes vyhrála běh na 10 km klasicky a ovládla šestý z posledních sedmi závodů. Vedoucí žena průběžného pořadí zvítězila o 3,4 sekundy před Ebbou Anderssonovou ze Švédska, třetí byla domácí Krista Pärmäkoskiová.

Johaugová v tomto ročníku zvítězila už poosmnácté a má na dosah třetí celkový triumf v seriálu, kterému kralovala už v letech 2014 a 2016. Pak olympijská vítězka ve štafetě a desetinásobná mistryně světa nesměla rok a půl závodit kvůli trestu za doping.

V distančních závodech si jednatřicetiletá Norka připsala 63. výhru a osamostatnila se na prvním místě historického pořadí před krajankou Marit Björgenovou.

Aktualizováno před 45 minutami

Dálnici D8 zavřelo ve směru na Prahu několik nehod

Dálnici D8 na Ústecku uzavřelo ve směru na Prahu několik nehod mezi 87. až 90. kilometrem, havarovalo tam zřejmě přes deset aut. Podle prvních informací čtyři lidé utrpěli zranění. Dopravu němečtí policisté odklánějí už na svém území. Vyplývá to z informací od policie, hasičů a záchranné služby. Nehody se staly poblíž sjezdu na Petrovice před 10:00.

Další zprávy