Většina cestovních kanceláří Fidži nazývá zemským rájem a toto tvrzení platí v podstatě jen napůl. Na některých z více než tří set ostrovů sice stále ještě fungují kmenové společnosti a okolní svět se jich dotýká jen minimálně, na jiných ovšem přírodní krásy ovládly turistické manýry v podobě luxusních hotelů s vlastními bazény. Na Fidži si tak můžete dosytnosti užívat romantické večery v téměř naprostém soukromí, ale stejně tak vyrazit na divoké párty na některou z pláží. Nicméně průzračné moře s korálovými útesy a kouzelná příroda jsou společným jmenovatelem celého oceánského státu.
Na největším ostrově Viti Levu se soustřeďuje většina populace a právě na jedno z jeho dvou mezinárodních letišť přistává většina návštěvníků. Muzeum v hlavním městě Suva vás poučí o fidžské historii, na tržišti Municipal Market vás obklopí široká nabídka čerstvého ovoce a ryb, flóru jižního Pacifiku pak poznáte v Thurstonových zahradách. Suva nepřestává žít ani v noci a místní hudební či taneční kluby obvykle okupují davy mladých turistů, především z Austrálie a Nového Zélandu.
Z přírodních úkazů jsou na Viti Levu nejatraktivnější písečné duny Sigatoka u stejnojmenné řeky. Táhnou se zhruba pět kilometrů kolem pobřeží a dosahují výšky až dvaceti metrů, zároveň se však jedná o jedno z důležitých archeologických nalezišť souostroví.
Milovníci přírody jistě ocení i národní park Koroyanitu. Výlet můžete podniknout k malebným vodopádům, zeleným hřebenům kopců či jedné ze šesti původních vesnic, jež udržují národní tradice a přibližují lidem původní život místních obyvatel.
Komplex luxusních soukromých rezortů naleznete u azurově modré laguny vulkanických ostrovů Mamamuca. Na překrásném ostrově Taveuni roste v kráteru sopky poblíž jezera Tagimoucia národní rostlina tupoušek a o celkově rozmanité přírodě svědčí už přezdívka zahradní ostrov. Taveuni je navíc poměrně rozlehlý a nabízí tak řadu možností ke klidně i celodenním trekům.
Celé pobřeží Fidži poskytuje skvělé podmínky k mnoha vodním sportům. Korálové útesy si kromě pokročilejších potápěčů vychutnáte i amatérští šnorchlaři, vlny jsou jako stvořené pro surfování a velmi oblíbený je i jachting či jízda na kánoích.
Bohužel, už poloha v daleké Oceánii značí poměrně drahou dopravu. Přímé letecké spojení s Prahou neexistuje a za let s přestupem v Soulu zaplatíte nejméně něco přes třicet tisíc korun. Ceny za zájezdy jsou srovnatelné s destinacemi v podobné lokalitě a dovolená na Fidži tak začíná na částkách kolem pětapadesáti tisíc korun.